Ofron JOQ
Lexon Populli
Të Fundit
Lexon Populli
Më shumë
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Veç e jona
Ujësjellësi i Veliajt “gostit” me 200 milionë Shkëlqim Kupën, ndonëse katër të tjerë ofruan më pak  
Tenderat vazhdojnë përditë që të përdoren si një mënyrë për kalimin e fondeve nga populli në shërbim të firmave dhe oligarkëve që fshihen pas tyre. Ky proces i pandalshëm tashmë prej vitesh, rezulton se në mbi 95% të rasteve nuk...
Kujdes kur ecni natën/ I riu që u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej nuk e njihte agresorin
Ditën e sotme u bë e ditur se një i ri i moshës 29-vjeçare u plagos me thikë në Sheshin Skënderbej. Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm, rreth orës 02:10. Një shtetas i paidentifikuar e goditi...
Bashkëpunimi Veliaj-PD, vëllai i ish-kryebashkiakut demokrat Fiqiri Ismaili merr tenderin me vlerë 1.4 miliardë lekë  
Tenderat vazhdojnë përditë të përdoren për të bërë qoka. Kjo është e “justifikueshme” për sa kohë po afrojnë zgjedhjet lokale. Por duket se Erion Veliaj kur vjen puna për para nuk pyet për njeri dhe bashkëpunon edhe me njërëz të...
Panik në Shkodër, të riut i ngulin thikën brenda banesës në katin e tetë
Një qytetar nga Shkodra raporton se ka ndodhur një ngjarje e rëndë në këtë qytet. Sipas tij një i ri është goditur me thikë brenda një banese në katin e tetë të një pallati. Mësohet se i riu ndodhet në...
Llatja shuka me lekë oligarkëve për zgjedhje/ 800 MLN Yzedinit dhe Eralit të shpyllëzojnë Gjinarin
Vetëm pak ditë më parë në JOQ Albania mbërriti një denoncim i rëndë i faktuar me foto ku fadromat rrëzonin pemët e Gjinarit të bukur, një prej fshatrave turistikë më të bukur të Elbasanit. Kjo perlë e Shqipërisë së mesme...