Ofron JOQ
Lexon Populli
Të Fundit
Lexon Populli
Më shumë
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Veç e jona
Skandali/ Gomat e kamionit që u përmbys sot me pasojë vdekjen e shoferit, ishin “fushë”
Një ngjarje e rëndë ndodhi paraditen e sotme në Rrugën e Kombit, ku një kamion i tonazhit të rëndë humbi kontrollin dhe u përmbys. Episodi ndodhi në zonën e quajtur Fushë-Dukagjin ku për fat të keq ndërroi jetë drejtuesi i...
Qytetarët e Lezhës filmojnë avionin e dyshimtë në Tale, po fluturonte shumë ulët mbi plazh
Disa qytetarë nga Lezha kanë qenë dëshmitarë ditën e sotme të një ngjarjeje të çuditshme. Në plazhin e Tales, një avion i vogël po fluturonte shumë ulët mbi plazh në mënyrë të dyshimtë. Ata kanë vënë re lëvizjet e avionit...
Skualifikon 26 firma të tjera/ Veliaj iu fal 2 MLD Lekë “Vëllezërve Hysa”, të arrestuar për mashtrim
Çdo tender i Veliaj merr “Red Flag”, shenjë alarmi për abuzim dhe shkelje ligji. Por, SPAK nuk i vë re këto. Kështu që kryebashkiaku i Tiranës i zhvillon projektet sipas planeve dhe përfitimeve personale,  pavarësisht shkeljeve ligjore. Një sërë rregullash...
Elton Arbana i Shijakut “hap thesin” për zgjedhje, i jep 700 milionë lekë firmës që dha ofertën më të lartë
Siç pritej, me ardhjen e fushatës zgjedhore bashkitë e vendit kanë filluar të hapin thesin dhe të mbushin valixhet e oligarkëve me paratë e përfituara nga taksat e qytetarëve të tyre. Mundësia më e mirë për të “shpërblyer” me para...
Kryetari i Bashkisë Kavajë bëhet “Imam”, mban ligjëratë politike brenda xhamisë së Synejit
Me afrimin e zgjedhjeve politikanët fillojnë të bëjnë lloj-lloj veprimesh vetëm e vetëm që të sigurojnë sa më shumë vota. Në emër të votave, atyre as që nuk u “skuqet faqja” fare dhe janë të gatshëm të bëjnë gjithçka. Kështu...