Kuriozitete
Historia e 32-vjeçarit që fiton 38 mijë dollarë me gjysmë ore punë në ditë
JP Mancini  gjithmonë kërkonte luksin dhe pasurinë, por besonte se ishte e vështirë për t'u bërë i pasur. Janarin e kaluar, ai vendosi të jepte me qira jahtin e tij 11 metra të gjatë, i cili ishte ankoruar në Key...
‘Nuk është faji im nëse kritikohesh’/ Shakira reagon pas fotos që Pique postoi me të dashurën
Një ditë pas njoftimit të Pique  se është zyrtarisht çift me Clara Kia Marti, përgjigja nga Shakira nuk vonoi të vinte. Ylli kolumbian ka ngarkuar një video në Instagramin e saj, në të cilën ajo lexon tekstin e këngës së...
FOTOT/ Shokohet studiuesi, një krijesë deti 4 metra e gjatë del në bregdet
Një studiues detar gjeti një ngjalë amerikane 'të rrallë' rreth 4 metra të gjatë, që lahej në ujërat e Teksas. Ai u habit për madhësinë e saj, pasi nuk kishte parë kurrë më parë një ngjalë me këto përmasa. Ngjalat...
Doni t’i bëni partneres një surprizë të tillë/ Ja sa kushton propozimi në brigjet e Senës me Kullën Eiffel në sfond
Kulla Eiffel është një nga destinacionet ku çiftet zgjedhin që të bëjnë dhe marrin propozimet për martesë. Siç thekson gazeta franceze “Le Parisien”, në brigjet e Senës, çifte nga e gjithë bota i drejtohen kompanive që garantojnë organizimin më të...
VIDEO/ Rruga ishte përmbytur, ja zgjidhja që gjeti ky djalë për të kaluar nga njëra anë në tjetrën
Moti i keq, me erëra të forta dhe shira të dendur ka mbizotëruar sot në Athinë, Greqi, ku nuk ka munguar edhe rënia e breshërit. Intensiteti i reshjeve ishte aq i madh sa më rrugët brenda kryeqytetit është dashur ndërhyrja...
Pas çasteve romantike mes Luizit dhe Kiarës/ Flori Mumajesi bëhet nostalgjik për puthjen me Soni Malajn (FOTOT)
Flori Mumajesi është një nga kantautorët më të suksesshëm të vendit, pasi ka krijuar këngë që vazhdojnë të mbeten ende në memorien e njerëzve, nga ato më ritmike e deri tek baladat e ndjera. Rreth një muaj më parë Flori...
VIDEO/ Fjalët e fundit të një burri që po vdes për gruan e tij janë shumë të dhimbshme!
Një video që po qarkullon së fundmi në rrjetet sociale ka prekur mijëra përdorues. Në të duket një burrë i moshuar, që i thotë fjalët e  fundit gruas së tij prej 64 vitesh, ndërsa ishte në shtratin e vdekjes. Videoja,...
Kujdes! Kjo është sjellja e zakonshme që bëjmë në çift dhe që çon drejt ndarjes
Studiuesit kanë zbuluar faktorin kyç që ndikon në pridhjen e një marrëdhënie, e mandej në divorc në rast martese. John Gottman, pas 40 vitesh kërkime mbi çiftet dhe monitorimin e evolucionit të marrëdhënieve të tyre, mund të thotë me siguri...
Teoria e pabesueshme konspirative/ Titaniku nuk u fundos kurrë (VIDEO)
Një teori e pabesueshme konspiracioni ka vënë në mendime mijëra përdorues të TikTok. Më 15 prill 1912, Titaniku u mbyt pasi goditi një ajsberg në Oqeanin Atlantik. Por njerëzit kanë filluar ta dyshojnë pasi kanë parë një video nga TikToker,...
FOTOT/ Shkencëtarët ‘zbërthejnë’ mumjen ‘Golden Boy’, adoleshenti që vdiq 2300 vjet më parë
Me ndihmën e skanimeve CT, shkencëtarët së fundmi arritën të "zbërthejnë" në mënyrë dixhitale mumjen e një djali adoleshent që vdiq rreth 2300 vjet më parë dhe i përkiste një klase më të lartë shoqërore. Sipas njoftimit të lëshuar nga...
FOTOT/ Kylie Jenner shfaqet me fustanin me kokë luani, por pse u zemëruan fansat?
Kylie Jenner i pëlqen të tërheqë vëmendjen e paparacëve në çdo dalje të saj, por këtë herë fansat e saj e janë zemrëuar me zgjedhjen e saj. Ajo u shfaq në një sfilatë mode në Javën e Modës në Paris,...
VIDEO/ Momenti kur pronari përleshet me tre grabitësit që iu futën në shtëpi dhe fiton ‘betejën’
Herë pas here kemi dëgjuar dhe lexuar momente tronditëse nga ndonjë grabitje. Zakonisht kur grabitësit hynë për të vjedhur një shtëpi, ata vendosin të veprojnë kur njerëzit janë larg. Por këta grabitës e llogaritën gabim dhe gjërat morën një rrjedhë...
Kometa jeshile po i afrohet pikës më të afërt me Tokën, ja kur mund ta shikoni me sy të lirë
Një kometë jeshile, që nga Epoka e Gurit, do të afrohet në pikën e saj më të afërt me Tokën javën e ardhshme, gjë kjo që ndodh vetëm ‘një herë në jetë’. Kometa C/2022 E3 (ZTF) është e dukshme përmes...
Pesë shenjat si ta dallojmë një marrëdhënie që nuk do të zgjasë
Ka disa marrëdhënie, të cilat që në fillim na bëjnë të ndihemi sikur janë të destinuara të zgjasin, ndoshta edhe të zhvillohen në marrëdhënie gjatë gjithë jetës, dhe të tjera ku mendojmë se diçka nuk shkon me ne, por që...
Pasi dolën lajmet se e kishte tradhtuar/ Pique i bën dhuratë të dashurës së re një ‘operacion plastik’
Gerard Pique ka nisur një kapitull të ri në jetën e tij, pasi u lidh me 22-vjeçaren Clara Chia dhe i dha fund marrëdhënies 10-vjeçare me Shakiran. Tashmë paparacët spanjollë janë bërë hija e çiftit për të mësuar më shumë...
Martohen anëtarët e grupit Maneskin/ Postojnë fotot që askush nuk i priste
Maneskin e kanë mësuar publikun e tyre me paraqitje të çuditshme, por askush nuk e priste foton që ata postuan në llogarinë e tyre zyrtare në Instagram. Grupi që fitoi vendin e parë në Eurovizion, duke përfaqësuar Italinë, kanë publikuar...
FOTOT/ Si të parandaloni gërvishtjen e makinës në parking nga shoferët e pakujdesshëm
Një burrë bleu një Tesla dhe gjeti një teknikë të zgjuar për të parandaluar çdo shofer të pakujdesshëm që parkon pranë tij të mos ia gërvisht atë. Ai vendosi që në momentin që do të parkonte makinën të vinte pranë...
FOTO/ Nuk i lë vend imagjinatës, Jennifer Lopez shfaqet në premierën e filmit me fustanin transparent
Filmi i shumëpritur “Shotgun Wedding” u shfaq premierë në Los Angeles. Ndërsa protagonistët e tij pozuan për fotografët, sigurisht që vëmendjen më të madhe e ka marrë Jennifer Lopez, e cila është edhe protagonistja kryesore. Ylli latin kishte veshur një...
FOTOT/ Kim Kardashian blen në ankand kryqin me diamant të princeshë Dianës
Një bizhuteri e veçantë, që i përkiste princeshë Dianës është blerë nga Kim Kardashian. Kardashian bleu kryqin me diamant në ankandin e Sotheby's, që është shitur për dyfishin e çmimit që pritej. “Është një send i çmuar falë përmasave, ngjyrës...
VIP-at shqiptarë të “Big Brother” nuk marrin vesh! Dea i propozon Amos të luajnë lojën e pistë
Jo më larg se mbrëmjen e djeshme produksioni i Big Brother Vip Albania i ka tërhequr banorëve vëmendjen për fjalorin e përdorur dhe gjestet e përdorura karshi njeri-tjetrit. Teksa javën që shkoi çfarë nuk dëgjuam nga gojët e VIP-ave shqiptarë...
Ka shanse për të shpëtuar! Ky është vendi më i mirë për t’u fshehur në rast shpërthimi bërthamor
Shanset për t’i mbijetuar një shpërthimi bërthamor janë trajtuar në një studim që është publikuar së fundmi. Në momentin që ndodh shpërthimi edhe nëse jeni duke u fshehur brenda ose mjaft larg për të shmangur vdekjen e menjëhershme, presioni i...
Këngëtarja shqiptare në pritje të ëmbël, shfaqet me barkun e rrumbullakosur pranë bashkëshortit
Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira dhe bashkëshorti i saj, Alberto Botia së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Ndonëse çifti ka mbajtur një profil të ulët në lidhje me lajmet e shtatzënisë së Eleni Foureira dhe...
27-vjeçari transgjinor merr pjesë te “MasterChef”/ Do të fitojë çmimin që të bëjë operacionin e ndryshimit të gjinisë
MasterChef 7 në Greqi ka tërhequr vëmendjen e publikut për shkak edhe të rrëfimeve të kandidatëve, të cilat kanë prekur jurinë. Një prej tyre është rrëfimi i 27-vjeçarit Emilios, një djalë transgjinor që pëlqen gatimin dhe dëshiron të fitojë çmimin....
“E ndjej veten si prostitutë”/ Po Amos çpati?
“E ndjej veten si prostitutë”, kështu është shprehur aktori Amos Muji Zaharia, në një moment në shtëpinë e Big Brother Vip, ndërsa vajzat Kiara e Efi që kanë qenë pranë tij janë habitur. Diskutimi: Amos: E ndjej veten si prostitutë!...
Pique nuk ia përton Shakirës: Do vij në stadium me ‘Twingo’
Tashmë ‘luftën’ mes Pique dhe Shakirës mund ta konsiderojmë të hapur! Pas deklaratave, që Shakira i përcolli përmes këngës tashmë Gerard Piqur është hedhur në kundërsulm. Këngëtarja në këngën e re i referohet 22-vjeçares me të cilën përflitet se ish-partneri...
“Rolex me Casio… Ferrari me Twingo”/ Kompanitë e famshme bullizojnë Shakirën pas këngës për Piquen
Ka pak ditë që është publikuar, por kënga e re e Shakirës me titull "Bzrp Music Sessions 53" kryeson listat. Në tekstin e saj këngëtarja duket se e krahason tradhtinë e partnerit të saj, Gerard Pique, me makina dhe orë....
“Idiot, injorant, na e shpife”/ Kejvina nuk pushon së ofenduari Luizin, produksioni bën sehir!
Një fjalë e përdorur nga Luizi, konkretisht çapaçula drejtuar të gjithë banorëve, ka agravuar debatin me Armaldo Kllogjerin, në shtëpinë e Big Brother Vip. Armaldo i ka kërkuar që atë të mos e përfshijë në mesin e “çapaçulave”, por Luizi...
FOTOT/ Kiara Tito bëhet për spital, vjen ambulanca dhe e merr
Kiara Tito, konkurrentja e Big Brother Vip Albania është dërguar me urgjencë në spital, pasi ka pësuar tërheqje muskulare. Sikurse shihet edhe nga videot e postuar në rrjet, Kiara ishte duke rregulluar disa karrigë me Luizin, Efin dhe Tean, kur...
Studimi/ Stresi rrit rrezikun e demencës, më problematikë janë… meshkujt!
Të qenit i stresuar, nervoz ose i rraskapitur në moshë të mesme mund të rrisë rrezikun e demencës. Ky është konkluzioni i një studimi të fundit raporton Daily Mail. Në një kohë kur shumica e njerëzve po përpiqen të menaxhojnë...
Dy netë më parë Kiara i lutej Arbanës mos e nxirrnin, sot nuk e lë Luizin të shprehë mendimet!
Historia e sëumndjes së Luizit ka trazuar rrjetin. Teksa ndjekësit e këzij formati janë ndarë në dy pjesë, sërish duket se jashtë Luizi ka fituar simpatinë e publikut, për shkak se shumë mendojnë se kjo është një lojë e produksionit....
“Humba 8 kg për 5 ditë”/ Luizi foli për sëmundjen disa vite më parë
Historia e Luizit ka tërhequr shumë vëmendje, ndërsa ndjekësit e këtij formati janë ndarë në dy pjesë. Disa e besojnë Luizin që është i sëmurë, ndërsa pjesa tjetër janë skeptikë. Tashmë është zbuluar detaji se dikur Luisi ka folur per...
“Mu duk cinik”/ Prindërit e Kiarës të revoltuar me Luizin
Prindërit e Kiarës kanë komentuar situatën e ndodhur mbrëmë në shtëpinë e Big Brother Vip Albania, me protagonist Luizin. Babai e quajti Luizin cinik, ndërsa për Kiarën tha se duke të kishte qenë e prerë që në fillim. Babai i...
Ish-banori i Big Brother nxjerr zbuluar produksionin! Çfarë tha Luizi një orë në dhomën e rrëfimit që nuk u transmetua?
Damiano Agalliu, ish-banori I një prej edicioneve të Big Brother Albania, tteksa ka komentuar rastin e Luiz Ejllit dhe lutet që të mos jetë I sëmurë, ka treguar disa të vërteta rreth produksionit. Në një status të tij ai ka...
“Forca kampion! Jemi me ty”/ Tjetër dron për Luizin, por banorët “i ngujon” Big Brother në shtëpi
Po bëhen rreth 24 orë nga prime i mbrëmshëm i Big Brother Vip Albania, i cili trazoi rrjetin, pas deklaratës së Luiz Ejllit se “i sëmurë me sëmundje të keqe ishte shoku i tij, ndërsa ai vetë kishte pasur disa...
FOTOT/ 17-vjeçarja që fitoi lotarinë bën rrëfimin e papritur: Do doja mos t’i kisha marrë kurrë ato para!
Fituesja më e re e lotarisë në Britani, thotë së fundmi se ia uron askujt pasurinë, e cila në vend që t’i sillte lumturinë i dha vetëm probleme. Duke folur në një episod të programit amerikan Dr Phil, tashmë 27...
Vajzës i ikën ‘truri’ se e la i dashuri/ Merr shokun e ngushtë dhe i futet në shtëpi (FOTOT)
Një vajzë, të cilën e la i dashuri, ka menduar një plan djallëzor hakmarrës, por që i ka kushtuar shtrenjtë. Melanie Meigh, 19 vjeç, e shoqëruar nga një shok i saj kanë vandalizuar makinën e ish të dashurit. Ajo i...
Nga Ronaldo të Kardashian/ Zbuloni sa para kërkojnë të famshmit për reklamat në Instagram
Shumat e kërkuara nga të famshmit për postimet e tyre në Instagram janë marramendëse dhe shpesh konsiderohen si tepër të larta. Listën e më të shumëpaguarve e kryeson Cristiano Ronaldo. Superylli portugez kërkon 2.3 milionë dollarë për të reklamuar një...
FOTOT/ Nuk i lë vend imagjinatës, Rita Ora çmend fansat me fustanin transparent
Rita Ora i ka mësuar tashmë ndjekësit e saj së fundmi me paraqitje të guximshme. Këngëtarja zgjedh veshje me motive zbuluese apo fustane me transparentë, në të cilat trupi mund të themi se duket thuajse lakuriq. Madje, ajo nuk heziton...
Luiz Ejlli vuan nga sëmundja e rrallë: U futa në ”Big Brother” se më duhen paratë për kurim!
Luiz Ejlli, banori i Big Brother Vip Albania, ka deklaruar në një diskutim me Kiarën se vuan nga një sëmundje e rrallë. Ai ka pranuar se e ka marrë vesh për të  tre muaj para se të futej në shtëpi...
FOTOT/ Wanda Nara ndez temperaturat në dimër, poston foton thuajse nudo
Wanda Nara është një nga femrat më të përfolura për shkak të formave të saj bombastike. Bashkëshortja e futbollistit Mauro Ikardi është mjaft aktive në Instagram teksa numëron më shumë se 15.5 milionë ndjekës. Së fundmi biznemenia ka mahnitur ndjekësit me...
FOTOT/ 13 muaj pas abortit, këngëtarja e famshme sërish shtatzënë
Këngëtarja 34-vjeçare Jessie J është në pritje të ëmbël. Lajmi është bërë i ditur nga Daily mail, ku teksa i publikon fotot kujton se kjo shtatzënie e saj vjen 13 muaj pas abortit. Pas publikimit të lajmit të shtatzënisë Jessie...
Harry tregon çfarë i pëshpëriti në vesh Mbretëreshës kur e takoi për herë të fundit
Princi Harry në librin e titulluar “Spare” bën zbulime si për nënën e tij, princeshën e ndjerë Diana, ashtu edhe për Mbretëreshën Elizabeth dhe familjen mbretërore. Ndër të tjera, Princi Harry zbuloi fjalët e tij të fundit për gjyshen e...
Video që shkatërroi Shakirën/ Pique futi të dashurën në shtëpi! Lëviz e zhveshur nëpër shtëpi kur futbollisti jep intervistë
Ndarja e Shakirës me Piquen u përfol shumë në vitin 2022 dhe duket se fansat e yllit vazhdojnë të merren me ish-çiftin. Një postim i Page Six raporton se fansat e Shakirës kanë gjetur një video ku Clara Kia, partnerja...
Tjetër problem për Georginën në Arabi/ Duhet t’i zgjedhi veshjet me kujdes sepse…
Nuk kanë fund hallet për Georgina Rodrigues, pas transferimit të Cristiano Ronaldos te Al-Nassr e Arabisë Saudite. Pas martesës, të cilët ata se kanë bërë dhe praktikisht janë duke thyer një ligj të atij vendi, i cili nuk e lejon...
“Jam 20 vjeç dhe bëj vetëm 30 minuta seks! Si ta zgjas kohën e penetrimit?”
Një djalë 20-vjeç ka hasur në probleme në marrëdhënien intime me vajzat që ai ka takuar. Kjo për faktin se ai mbaron shpejt dhe mendon se partnerja e tij nuk kënaqet aq sa duhet. Se çfarë i këshillon psikologia e...
VIDEO/ Luani sulmon mësuesin e tij gjatë një shfaqje cirku
Alexei Makarenko është 42-vjeçari, i cili u sulmua nga një luan gjatë një shfaqje cirku në Soçi, në Rusi. Në video, luani shihet duke marrë Makarenkon në shpinë, ndërsa fëmijët dhe prindërit e tyre janë në vendet e spektatorëve. Fatmirësisht...
“Vajzat bëjnë yoga me tanga”/ TikTok po e kthen sportin në pornografi, alarmohen mësuesit (FOTOT)
Mësuesit britanikë dhe amerikanë të jogës paralajmërojnë se joga është prostituuar në rrjetet sociale. Siç raporton gazeta britanike Daily Mail, mësueset e jogës po japin alarmin duke theksuar se ky ushtrim fizik është “seksualizuar” nga influencuesit që pozojnë në mënyrë...
Kometa që iu afrua Tokës në epokën e Neandertalit, vjen të na vizitojë sërish! Mbajini sytë nga qielli
Viti i ri nis me një ‘vizitor’ nga e kaluara, pasi një kometë që i ishte afruar Tokës në epokën e Neandertalit do të jetë sërish pranë planetit tonë në janar. Kjo është kometa C/2022 E3 (ZTF), e cila u...
Shokon Getinjo: 11 mijë euro më kushtojnë vetëm syzet!
Getinjo, i cili është bërë pjesë e Big Brother Vip Kosova herë pas here ka tërhequr vëmendjen e publikit me deklaratat e tij. Këtë herë jemi shokuar me paratë që ai shpenzon për gjërat që blen. 11 mijë franga zviceriane...
“Nuk kam fjetur kurrë me dikë”/ Getinjo befason: Luaj nga mendtë!
Getinjo, vëllai i Mozzikut, thotë se ai kurrë nuk ka fjetur me dikë në krevat, për shkak se e ka gjumin shumë të keq dhe zgjohet shpejt. 33 vjeçari tha se edhe në koncerte kur shkojnë të gjithë flejnë bashkë,...
“Mos më lër si lakuriq”/ Stresi ‘i përgjërohet’ Kejsit: Po je burrneshë, ma ço një mesazh!
Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi, banor i Big Brither Vip Kosova, i ka drejtuar një mesazh ish-gruas së tij Kejsi. Ai i ka kërkuar asaj që t’i dërgojë një mesazh dhe t’i sqarojë pozitën e...
“Dua një familje, jo…”/ Princi Harry: Do të doja që babai dhe vëllai im të ktheheshin tek unë!
Duka i Sussex, Harry ka thënë gjatë një interviste në ITV që do të transmetohet të dielën se dëshiron që babai dhe vëllai i tij të "kthehen tek ai". Ndërhyrja e fundit nga Princi Harry, që pritet të tronditë sërish...
Planifikoni të digjni shaminë e beqarisë në vitin 2023? Zbuloni datat me fat
Martesa është një hap i rëndësishëm i dy njerzve që duhen. Personat që preferojnë të bëjnë dasmën e tyre gjatë muajve të dimrit, janar dhe mars janë muajt më me fat për këtë. Sipas astrologëve, 22 janari është dita ideale...
FOTOT/ Qeni më i famshëm i internetit në gjendje të rëndë, vuan nga mëlçia dhe leuçemia
Kabosu është një qen 17-vjeçar Shiba inu, i cili jeton në Japoni sëbashku me pronaren e tij, e cila është një mësuese kopshti. Jo më kot kanë shpërthyer lajmet se ai tashmë ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi ai...
E pabesueshme/ Nusja kapi vjehrrën duke e vjedhur ditën e dasmës
Një histori e pazakontë ndodhi në fejesën e një 28-vjeçareje, e cila kapi vjehrrën e saj duke e vjedhur. Në fejesën e tyre, nëna e nuses i kishte dhuruar një palë vathë që kishin qenë trashëgimi familjare për breza të...
VIDEO/ Ky është 72-vjeçari që jetoi gjysmë shekulli pa energji elektrike
Pa drita, pa energji elektrike, pa ujë të nxehtë, ai ka jetuar plot gjysmë shekulli pa energji elektrike. Ky 72-vjeçar është ndoshta nga të paktët njerëz në Evropë që nuk duhet të shqetësohet për rritjen e kostove të energjisë. Agjencia...
“I dashuri im është më i madh, më i pasur dhe më i arsimuar se unë. A duhet të martohem me të?”
Një vajzë është në dilemë nëse i dashuri i saj aktual është i duhuri me të cilin duhet të kurorëzojë lidhjen në martesë, për shkak të diferencës së moshës, por mbi të gjitha për faktin se i përkasin shtresave të...
Kim Kardashian akuzohet se i ka bërë fotoshop gjithë familjes në foton e Krishtlindjes
Kim Kardashian është akuzuar për fotoshopimin e familjes së saj, në foton festive  që ka publikuar në vigjilje të Krishtlindjes. 42 vjeçarja postoi në Instagram një galeri fotosh me motrat e saj dhe nënën Ktis Jenner, por fansat vunë re...
“Nesër mund të vdesë…”/ Stresi zbulon se ish-gruaja e tij, Kejsi vuan nga një sëmundje e keqe
Banori i Big Brother Vip Kosova, Arkimed Lushaj apo siç njihet më së shumti Stresi ka zbuluar se ish-gruaja e tij vuan nga sëmundje e keqe. Ai tha se Kejsi, të cilën ka tre vite pa e parë ka dy...
FOTOT/ 39-vjeçares i prishet silikoni që kishte vënë tek të ndenjurat, përfundon në spital
Ish-ylli i Celebrity Big Brother, Jessica Alves ka zbuluar se është në spital duke u rikuperuar nga operacioni që bëri gjatë Krishtlindjeve, për shkak të prishjes së strukturës së implantit XXL të silikonit tek të ndenjurat. 39 vjeçares iu zëvendësuan...
“Bëj seks me vejushën e vëllait tim, të dyve na pëlqen! A duhet të ndalemi për hir të familjeve tona?”
Një burrë ka treguar se pas vdekjes së vëllait të tij, vejusha e të ndjerit i është afruar dhe me pëlqimin e të dyve kanë përfunduar në shtrat. Pyetja që ai ka për psikologen është nëse duhet të ndahen për...
Studimi/ Alienët nuk na kanë kontaktuar ende, sepse s’kanë gjetur në tokë “shenja inteligjence” 
Një studim i publikuar së fundmi tregon se alienët nuk e vizitojnë, apo nuk tentojnë të komunikojnë me planetin tokë sepse nuk kanë gjetur në të “shenja inteligjence”. Sipas arXiv, njeriu dërgon sinjale radio në hapësirë që prej viteve 1930-të,...
“All I Want For Christmas Is You”/ Kjo është shuma marramendëse që Mariah Carey fiton çdo vit!
Mund të përshkruhet edhe si “himn” i Krishtlindjeve. "All I Want For Christmas Is You" e Mariah Carey, kompozuar nga Walter Afanasieff u publikua për herë të parë në vitin 1994, dhe së bashku me "Last Christmas", është dëgjuar, çdo vit në...
FOTOT/ Vajza bën tatuazh brenda syrit dhe thotë i dhembi shumë
Maria Spallek me origjinë nga Gjermania bëri tatuazhin e parë kur ishte 18 vjeç dhe që atëherë është përpjekur të transformojë imazhin e saj. Tatuazhi më i fundit ishte ai që bëri brenda syrit. Vajza ka tatuazhe në çdo pjesë...
Pas divorcit me Piquen/ Shakira merr djemtë dhe “arratiset” në Dubai
Shakira po i kalon Krishtlindjet këtë vit në një mënyrë krejt tjetër. Pas divorcit nga futbollisti Gerard Pique dhe pas gjithçkaje që doli në dritë pas hapjes së “kutisë së Pandorës”, këngëtarja kolumbiane ka udhëtuar me dy fëmijët e saj,...
VIDEO/ Gafa e kryeministrit britanik, pyet një të pastrehë nëse punon në “sektorin e biznesit”
Një gafë për Krishtlindje ka bërë kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak, teksa ndodhej në një vend për të shpërndarë ushqime për qytetarët në nevojë. Sunak pyeti një të pastrehë nëse ai “punon në sektorin e biznesit” dhe pavarësisht...
Katër muaj pasi mësoi se ishte shtatzënë/ Gruaja kap burrin duke e tradhëtuar me mamanë e saj
Kur periudha e shtatzënisë përkon me festat e Krishtlindjeve, këto ditë bëhen edhe më të veçanta. Por një grua u gjend në një surprizë të pakëndshme katër muaj pasi mori vesh se ishte shtatzënë. Në Reddit, 26 – vjeçarja përshkruan...
Kanceri i gjirit/ Produkti që e pini çdo mëngjes rrit rrezikun deri në 80%
Konsumimi i qumështit lidhet me një rrezik më të madh të kancerit të gjirit tek gratë. Kjo teori mbështetet në një studim të kryer nga studiuesit e Universitetit Loma Linda dhe i publikuar në Revistën Ndërkombëtare të Epidemiologjisë. Sipas studimit,...
Video e frikshme/ Festa e diplomimit për pak kthehet në tragjedi, dyshemeja ‘gëlltit’ studentët
Një festë diplomimi për studentët peruan mori një kthesë të papritur kur dyshemeja ku ata po kërcenin u rrëzua dhe i ‘gëlltiti’. Në videon e postuar në TikTok shihet momenti i aksidentit me studentët që ishin duke kërcyer për një...
Vuante nga kanceri dhe u përgatit për ditët e fundit të jetës/ Ilaçi që bëri mrekulli tek 39-vjeçari
Një terapi e re e kancerit, në të cilën përdoret një virus i modifikuar herpes për të sulmuar qelizat e tumorit, duket premtues në provat e hershme klinike. Ilaçi, i quajtur RP2, eliminoi plotësisht kancerin oral të një pacienti. 39-vjeçari...
“Nuk e duroja dot për 10 vjet!”/ Michelle tregon vitet e vështira që ka kaluar me Barack Obamën
Ish-Zonja e Parë e SHBA-ve, Michelle Obama  në një intervistë dhënë për “Revort Studios”, nuk ka nguruar të tregojë edhe vitet e para të bashkëjetesës me Barack Obamën. Sipas saj pas ardhjes në jetë të dy vajzave, Sasha dhe Malia,...
Fotot/ Influencuesja braziliane u ndalua të fluturonte për shkak se ishte mbipeshë
Kompania e fluturimeve ‘Qatar Airëays’ do ta paguajë shtrenjtë sjelljen raciste ndaj një influencueseje braziliane, e cila është mbipeshë, pasi refuzuan ta lejojnë të udhëtojë për shkak të kilogramëve të tepërt. Influencuesja braziliane, Juliana Neme u gjykua nga linjat ajrore...
Mund të zbuloni nëse partneri ju tradhëton nëpërmjet kësaj paisjeje që mund ta keni në shtëpi!
Ju ka bërë prshtypje që kur keni pasur telefonin pranë dhe keni diskutuar për vende ku doni të shkoni, ushqime që doni të konsumoni apo veshje që doni të blini, pas pak kohësh në rrjetet tuaja sociale ju kanë dalë...
Pamje/ Vajza fut gjarprin në kafaz, por tenton ta kafshojë. Ajo i nxjerr…
Një vajzë, e cila kujdesej për një gjarpër është përpjekur që ta rikthejë atë në kafaz, pas i kishte bërë shëtitjen e ditës. Por teksa ajo përpiqet që ta fusë brenda kafazit të tij, gjarpri nuk pajtohet me këtë ide....
Si të dalloni nëse një mashkull është psikopat! Disa nga shenjat paralajmëruese
Sipas Shoqatës Amerikane të Psikiatrisë një në 100 medhkuj janë psikopatë. Prandaj, nuk është aspak e pamundur që gjatë jetës tonë të takojmë njërin prej tyre në rrugë, madje të kemi një lidhje me të, pasi shenjat nuk janë gjithmonë...
“Kam provuar gjithçka, por nuk kam kaluar kurrë në orgazmë! Çfarë duhet të bëj?”
Ta çosh një grua në orgazëm nuk është e lehtë. Bëhet edhe më e vështirë nëse kjo grua është abuzuar në të kaluarën. Edhe pse, siç pranuan disa çifte në sondazh, orgazma nuk është pjesa më e rëndësishme e një...
Murgesha denoncon orgjitë: Prifti më detyroi të bëja treshe në emër të Trinisë së Shenjtë!
Prifti Marko Ivan Rupnik, i cili është i afërt me Papa Françeskun, akuzohet se ka bindur 20 murgesha që të bëjnë seks me të, rreth 30 vjet më parë. Murgesha që e denoncon rastin thotë se prifti Rupnik arriti që...
Aktori i njohur: Kam bërë seks me burra, ishin miqtë e mi!
Aktori i njohur grek, Orestis Giovas në një intervistë për mediat greke ka treguar hapur tërheqjen e tij ndaj seksit mashkull. Ai shpjegoi se seksualitetin e tij filloi ta kuptojë që në moshë shumë të vogël diku tek 8-10 vjeç....
VIDEO/ Tifozi ‘i çmendur’ pas Messit hipën në majë të semaforit, por bie. Këputet edhe shtylla
Rreth 4,000,000 argjentinas dolën në rrugët e Buenos Aires për të pritur ekipin fitues të Kupës së Botës në Katar. Lionel Messi dhe ekipi i tij u kthyen në vendlindje si triumfator, por kjo pritje pati edhe incidente. Kështu një...
“Mos blini veshje nga firma ‘H&M’”/ Çfarë e mërziti Justin Bieber që i bëri këtë thirrje fansave?
Ikona e popit, Justin Bieber, ka nisur një sulm ndaj firmës ‘H&M’, duke e akuzuar atë për shitjen e veshjeve që e shfaqin atë pa miratimin e tij. “Mallrat e H&M që janë bërë me mua janë mbeturina dhe unë...
“Burri e ka penisin të madh! Ky është një problem shumë serioz në martesën time”
Ju sjellim historinë e një gruaje që ka një problem në momentin që kryen marrëdhënie dhe nuk di si ta përballojë atë. Ajo kërkoi këshillën e Pamela Stephenson Conelly një psikiatre me bazë në SHBA dhe eksperte për çrregullimet seksuale....
Dokumentari/ Çfarë mesazhi mori Harry nga Princi William, që e mërziti shumë?
Seriali i shumëpritur i dokumentarit në Netflix "Harry & Meghan" për jetën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex doli në transmetim disa ditë më parë. Në episodet e para, tregohej fillimi i marrëdhënies së Princit Harry me Meghan Markle dhe mosmarrëveshjet...
‘Përjetoj orgazëm vetëm kur konsumoj kanabis, por kjo nuk i pëlqen partnerit tim!’
Një zonjë 57-vjeçare ka zbuluar se arrin kulmin e kënaqësisë në marrëdhënie seksuale vetëm kur ajo konsumon kanabis, por kjo gjë nuk i pëlqen partnerit të saj. Çfarë mendimi ka ekspertja për këtë? Lexojeni më poshtë. Pyetje: Unë jam 57...
Fruti i dimrit që mbron zemrën, rregullon sheqerin dhe ndihmon në rënien në peshë
Janë frut i preferuar i dimrit, pasi kombinohen në mënyrë perfekte me pije të nxehta dhe sgarë në oxhak të hapur. Janë të shijshme, mund të hahen të vetëm ose të shtohen në pjata me ushqime të mbushura, sallata, supa...
Prindërit nuk thonë kot ‘hani fruta dhe perime’, ja si ndikojnë në shëndetin e trupit tonë
Studimi i ri pohon se personat që i përfshinin më shumë perimet në dietën e tyre kishin vinin re përmirësim të kujtesës. Më poshtë do të lexoni se cilat ushqime ndikojnë më shumë në trurin tonë. I keni dëgjuar prindërit...
Festa dhe blerjet në supermarket/ Këshilla më e mirë për të mos harxhuar shumë para
Nëse fatura e supermarketit tuaj është vazhdimisht duke e tejkaluar buxhetin tuaj mujor, ekziston një mënyrë e thjeshtë për ta rregulluar këtë. Qëndrimi brenda buxhetit mujor për blerjet në supermarket, veçanërisht në këtë sezon të vështirë financiar të rritjes së...
Zgjoheni të lodhur? Tre lëvizje kyçe për t’ju mbushur me energji
Le ta pranojmë se zgjimi në mëngjes mund të nisë me përtesë për shumë persona. Por të detyruar nga angazhimet dhe punët e përditëshme nuk mund ta shmangim, ndonëse shumë do dëshironin të flinin deri në drek. Zakonisht menjëherë pas...
“Jam 25 vjeç dhe i virgjër. Si mund të lidhem me një vajzë kur nuk di as të flirtoj?”
Një 25-vjeçar ka ndarë me ndjekësit historinë e tij. Ai tregon se është ende i virgjër dhe pyet eksperten se si mund të krijojë një lidhje kur nuk di as të flirtojë. Djali: Unë kurrë nuk kam bërë seks dhe...
Nëse nuk keni këtë profesion mos u ankoni kot! Ja puna cila është puna më stresuese në botë
Ndihmës anesteziologu, gjyqtari, operatori janë disa nga punët më stresuese. Por Rrjeti i Informacionit Profesional, i cili është pjesë e Departamentit të Punës në SHBA gjeti punën më stresuese midis 873 profesioneve. Sipas sondazhit, puna më stresuese është ajo e...
“Autonome dhe manuale”/ Ja kur do të dalë në treg makina Apple dhe sa do kushtojë
Apple nuk ka hequr dorë nga planet për të prezantuar makinën e saj në mesin e dekadës, pavarësisht pengesave që ka hasur rrugës. Ajo pritet të dalë në treg në vitin 2026 dhe do të kushtojë rreth 100 mijë dollarë....
6 gjërat që nuk duhet t’i ruani në dollapët e kuzhinës
Ndonjëherë për të ditur se çfarë është e përshtatshme për të ruajmë në dollapët e kuzhinës, duhet të dimë më parë se çfarë nuk duhet të ruajmë aty. Janë gjashtë artikuj që do ishte e mira të gjeni një vend...
Fotot përrallore/ Gjithçka çfarë ndodh brenda anijes lundruese më të madhe në botë
Me një gjatësi prej 326 metrash dhe një gjerësi prej 65 metrash “Wonder of the Seas’ është cilësuar si anija më e madhe në botë. Ajo bëri udhëtimin e saj të parë më 4 mars nga Fort Lauderdale, Florida me...
“I dashuri im pi drogë! Duhet t’i jap fund marrëdhënies sonë për këtë shkak?”
Marrëdhëniet shpesh vihen në diskutim për shkak të gjërave që mund të mos na pëlqejnë tek partneri, por çfarë duhet të bëjë kjo vajzë, i dashuri i së cilës konsumon drogë, përgjigjen na e jep ekspertja. Pyetja: Me të dashurin...
Pique e tradhëtoi Shakirën me më shumë se 50 gra, përfshirë edhe ish-partneren e tij
Fakte të reja kanë dalë në dritë për marrëdhënien, që kanë pasur çifti i shumëpërfolur Gerad Pique dhe Shakira. Pas ndarjes dhe diskutimeve për kujdestarinë e fëmijëve në media është publikuar një detaj i ri. Pique nuk e ka tradhëtuar...
Monedhat e para me fytyrën e mbretit Charles dalin në qarkullim
Monedhat e para me portretin e Charles III, i cili u bë mbret pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, më 8 shtator, kanë dalë në qarkullim në Britaninë e Madhe. Monedhat prej 50 pence po shfaqen në zyrat postare të...
I riu sfidon veten, luan me piano në fund të detit (FOTOT)
Një YouTuber që luan piano në vende të pazakonta, pretendon se është i pari që i bie instrumentit nën ujë. Pianisti i cili ka më shumë se 4.15 milionë abonentë në YouTube tha kishte dy vjet që e planifikonte këtë gjë....
Nuk kemi bërë seks për 15 vjet dhe se kam parë gruan as të zhveshur. Është koha që ne të ndahemi?
Burri: Unë jam i martuar për më shumë se 30 vjet, por gruaja ime është shprehur shumë kohë më parë se ajo nuk dëshiron marrëdhënie seksuale dhe ne nuk kemi bërë dashuri për 15 vitet e fundit. Edhe më parë,...
Amber Heard nuk i del e keqja/ Kërkon një tjetër gjykim në çështjen me Johnny Depp
Amber Heard nuk i del e keqja dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë nga gjyqet me ish-bashkëshortin e saj Johnny Depp. E themi këtë sepse aktorja ka paraqitur së fundmi një apel prej 68 faqesh kundër vendimit të gjykatës...
Këto 3 elementë kyç nuk do lejojnë që marrëdhënia juaj të dështojë!
Të gjithë duan të besojnë se marrëdhënia e tyre është e gatëshme të durojë shumë sfida, por askush nuk e di me siguri se çfarë do të sjellë e ardhmja. Për këtë arsye po ju tregojmë se ka disa shenja...
Ky është vendi që po planifikon ndërtimin e aeroportit më të madh në botë (FOTOT)
Arabia Saudite synon të bëhet një destinacion turistik, duke projektuar ndërtimin e një prej aeroporteve më të mëdhenj në botë. Aeroporti Ndërkombëtar i Mbretit Salman, që do të ndërtohet në kryeqytetin Riad, do të ketë të paktën gjashtë pista paralele,...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit