JOQ News
Britania: Shqiptarët paguajnë dhjetëra mijëra paund për të qenë “skllevër modern”, po abuzojnë
Sekretarja e Brendshme e Britanisë së Madhe, Suella Braverman ka folur për emigrantët që mbërrijnë ilegalisht në Britani. Në intervistën e saj të parë që nga marrja e detyrës nga Patel, ajo tha se shqiptarët përbëjnë numrin më të lartë...
Irani kërcënon hapur: Dronët tanë mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri
Një gazetë shtetërore iraniane thotë se Irani posedon mjete ajrore pa pilot, dronë (UAV) që shmangin radarët dhe të cilat mund të përdoren për të goditur bazën e grupit terrorist anti-Iran Muxhahedin Khalq (MEK) në Shqipëri. “IranFrontPage” shkruan se aftësitë...
Fluks nga virozat e stinës, fëmijët me temperaturë të lartë dhe dhimbje grykësh
Gjatë këtyre ditëve vendi ynë është përballur me luhatje të temperaturave të cilat kanë rritur edhe numrin e pacientëve që i drejtohen Qendrave Shëndetësore dhe urgjencës pediatrike. Sonila Brati, mjeke pediatre thotë se numri i vizitave është rritur këto ditë....
Mori peng shqiptarin në Angli: Zbulohet e shkuara e vlonjatit pengmarrës, i përfshirë në vrasjen e biznesmenit
Gjashtë shtetas shqiptarë e mes tyre edhe një femër janë arrestuar pasi akuzohen për pengmarrjen e 30-vjeçarit Nertil Buzi. Mes të arrestuarve është edhe Nekid Arapi 26 vjeç banues ne Atterbury Road, Haringey. 26-vjeçari akuzohet për rrëmbim personi, burgosje të rreme,...
FSHF ‘shpërfill’ humbjet: Edi Reja nuk largohet nga kombëtarja derisa t’i mbarojë kontrata!
Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se Edy Reja do të jetë në stolin e Kombëtares, derisa t'i mbarojë kontrata. Humbja me Izraelin dhe barazimi me Islandën, duket se nuk do ndikojnë në shkarkimin e tranjerit italian. Gjithashtu, FSHF ka...
Dalin emrat! Këta janë shqiptarët që morën peng 30-vjeçarin në Angli dhe i kërkuan 400 mijë £
Nertil Buzi është 30-vjeçari shqiptar i cili është marrë peng në Angli nga 6 shqiptarë. Në media së fundmi janë zbuluar emrat e shqiptarëve të akuzuar për pengmarrje dhe rolin që kanë patur në këtë rast. Mes gjashtë personave të akuzuar...
Goditën nënë e bir me qytën e automatikut, zbardhet grabitja e vilës 3-katëshe në Klos
Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me grabitjen e armatosur që ndodhi gjatë natës së kaluar në Dom të Klosit. Sipas dëshmisë së familjes Lleshi, 5 autorët e armatosur rreth orës 2 kanë hyrë në vilën e tyre 3-katëshe...
E torturonin dhe u dërgonin video familjarëve/ Detaje nga pengmarrja e Nertil Buzit për 400 mijë paund
“E torturuan për ditë me radhë dhe i bënin video e na i dërgonin ne familjarëve ku na kërcënonin se donin 400 mijë paund,", kështu është shprehur në polici vëllai i Nertil Buzit, i cili u mbajt peng në Angli...
Shpërndanin kokainë në cepat e Tiranës, dy 17- vjeçarët dhe një 16- vjeçar arrestohen në krye të detyrës
Janë vënë sot në pranga 3 persona sot në Tiranë. Të prangosurit janë i riu me iniciale L. D., 18 vjeç, banues në Tiranë,  djali me iniciale K. A., 17 vjeç, banues në Tiranë dhe shtetasi M. C., 17 vjeç. Mësohet se...
5 persona me armë grabitën 8 mijë euro në një shtëpi në Klos, policia ende nuk ka identifikuar autorët
Rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm 5 persona kanë grabitur shtëpinë e shtetases me iniciale Sh.Ll  në fshatin Dom të Klosit. Të maskuar dhe me armë, hajdutët janë futur në shtëpinë ku kanë qenë ishin nëna dhe i biri...
10 mijë euro në muaj/ Lihen të lira eskortat e arrestuara në Tiranë: Erdhëm me dëshirë!
Shtatë eskortat e arrestuara pak ditë më parë në Tiranë janë lënë të lira. Ato kanë deklaruar para gjykatës se në Shqipëri kanë ardhur me dëshirë dhe se nuk janë detyruar nga askush. Gjykata dha masën “detyrim paraqitje” për Lismar...
Arrestohet 50-vjeçari shqiptar në Kretë, dhunoi mbesën 2-vjeçare brenda pastiçerisë
Një akt dhune është regjistruar në Kretë në një familje shqiptare. Mësohet se një burrë rreth 50-vjeç identiteti i të cilit nuk është bërë publike për mediat ka rrahur mbesën e tij vetëm 2-vjeçare. Sipas mediave greke denoncimi në polici për...
U mbajt peng në Angli pas një konflikti për drogë, ky është fieraku Nertil Buzi që u kërcënua me jetë në këmbim të 400 mijë £
Prishja e pazareve të drogës mësohet se ishte shkaku që 7 shqiptarë mes tyre një vajzë morën peng 30-vjeçarin nga Fieri Nertil Buzi. Denoncimin për rastin e bëri vëllai i tij ku ka thënë se për lirimin e të vëllait i...
Tentoi të grabiste shqiptarin, greku e pëson keq në mes të rrugës
Një 54-vjeçar shqiptar ka rënë pre e grabitjes nga një 23-vjeçar grek. Greku i është vënë nga pas shqiptarit deri sa e ka ndaluar duke e goditur me duar dhe këmbë. Më pas greku ka arritur të marrë nga shqiptari 120 euro dhe...
U mor peng në Londër nga 6 djem dhe 1 vajzë shqiptare, 30-vjeçari është Nertil Buzi nga Fieri
Një 30 vjeçar shqiptar i cili ishte marrë peng në Angli është liruar sot. Shqiptari i identifikuar si Nertil Buzi nga Fieri u mor peng nga 7 bashkëkombas mes tyre dhe një vajzë. Denoncimin për rastin e bëri i vëllai i Nertilit...
Ish-deputeti: 50% e femrave kosovare e kanë zërin si mashkull
Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Milaim Zeka ka bërë së fundmi në një emision televiziv një deklaratë kontraverse. Ai u shpreh se vajzat e Kosovës janë shumë të bukura dhe kanë stil në veshje. Më pas shtoi se 50% e tyre e...
Shoferi humb kontrollin e autobusit dhe përfundon në kanal, dy pasagjerë dërgohen në spital
Një aksident i rëndë është regjistruar në autostradën “Tuneli i Kalimashit-Morinë”. Shoferi me iniciale G. D., 58 vjeç, ka humbur kontrollin e autobusit, tip “Benz” dhe është përplasur me  mbrojtësen metalike dhe më pas ka përfunduar në kanal. Si pasojë e aksidentit janë lënduar ...
I dënuar në shtetin italian si pjesë e një organizate kriminale, arrestohet 38 vjeçari në Lezhë me qëllim ekstradimi
Policia e Lezhës ka vënë në pranga 38 vjeçarin Elton Dodaj. Ky u fundit ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane. Dodaj ishte dënuar në Itali për trafik të lëndëve narkotike, ndërsa mësohet se ishte pjesë e një organizate kriminale...
Vajza e Pjerin Xhuvanit kërkon ndalimin e shpërndarjes së pamjeve nga vrasja e të atit: Më ka shtuar stres dhe dhimbje
Kanë kaluar një vit e pak muaj nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe mbetën të plagosur katër persona të tjerë.Ishte data 21 prill 2021, katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit kohë...
Dentisti u bën thirrje njerëzve: Puthuni katër minuta në ditë nëse doni të mbroni dhëmbët tuaj!
Problemet me dhëmbët janë një gjë e përsëritur në shoqërinë tonë për shkak të informacionit të dobët mbi higjienën e gojës. Janë të shumta rastet kur lënia pas dore e kujdesit ndaj dhëmbëve çon në rrezik të madh. Ndërkohë një...
Ishte marrë peng në Angli/ Lirohet i riu shqiptar, prangosen 7 bashkëkombas të tij
Një i ri shqiptar rreth 30 vjeç që ishte marrë peng në Angli tashmë është liruar. I riu është liruar ditën e sotme pas një operacioni ndërkombëtar ku u përfshi policia angleze. Të arrestuar janë  shtatë shqiptarë  të cilët  kanë rrëmbyer 30 vjeçarin...
5 të armatosur grabitën 8 mijë € nga shtëpia në Klos ku ndodhej nëna me të birin/ Banori: U torturuan gjatë natës
Gjatë natës në Klos, konkretisht në fshatin Dom, 5 të armatosur dhe me maska grabitën 8 mijë € nga një shtëpi ku në momentin e ngjarjes ndodheshin vetëm një grua me të birin e saj. Pas ngjarjes, të dhunuarit kanë deklaruar...
Shisnin kokainë në mes të pyllit, arrestohen dy shqiptarët në Francë
Dy shqiptarë janë kapur teksa shisnin kokainë në mes të pyllit në Nivollet-Montgriffon të Francës. Pas hetimeve shqiptarët u arrestuan dhe më pas u dënuan nga gjykata e Bourg-en-Bresse. Shqiptarët prej kohësh përdorin rrjetet sociale për të qëndruar në kontakt...
Sherr mes tifozëve pas një ndeshje futbolli në ligën indoneziane, 129 të vdekur dhe qindra të plagosur
Pas një ndeshje futbolli në ligën indoneziane, janë regjistruar skena të ashpra dhune mes tifozëve. Pasi kaosi dhe dhuna shpërtheu të shtunën pas një ndeshje futbolli midis dy skuadrave më të mëdha të Indonezisë, kanë ndërruar jetë 129 person dhe 180 të tjerë...
DW: Shqipëria dhe energjia në kohë krize nga termocentrale lundruese!
Shqipëria po përballet me vështirësi të pazakonta të furnizimit me energji. Dy termocentralë lundrues pritet të prodhojnë energji me kosto më të ulët. Sipas DW, dy termocentrale lundrues, që kanë hedhur tanimë spirancat e tyre në Gjirin e Vlorës, në...
65-vjeçari në Durrës tenton të përdhunojë 50-vjeçaren, kapet me drogë në shtëpi
Është arrestuar në Durrës 65 vjeçari Muharrem Shehu, banues në Ishëm. Ky i fundit tentoi të përdhunonte një 50 vjeçare. Pas ngjarjes 65 vjeçari tentoi t’ja mbathte, por u kap nga policia. Pas kontrolleve të bëra në shtëpinë e tij,...
Vranësira dhe rënie e temperaturave, moti për ditën e sotme
Sot gjatë gjithë ditës do të ketë alternime kthjellimesh dhe kalime vranësirash. Më të dukshme kthjellimet do të jenë gjatë orëve të para të ditës dhe mbrëmjes. Vranësirat do të shpeshtohen përkohësisht gjatë mesditës dhe pasdites. Sipas Meteoalb, temperaturat e...
Tërmet i fortë në vendin fqinj, ja sa ishte magnituda
Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën detare të Kretës në Greqi. Tërmeti është regjistruar në orën 07:04 të mëngjesit të kësaj të diele. Epiqendra e tërmetit ndodhet 74 km në juglindje të...
Grabitje me armë në Klos, hajdutët vjedhin më shumë se 8 mijë euro dhe sende me vlerë
Një grabitje me maska është regjistruar në Klos pak pas mesnate. Konkretisht rreth orës 2 të mëngjesit disa persona me armë dhe të maskuar kanë grabitur një banesë në fshatin Dom. Mësohet se 5 persona të armatosur me maska pasi kanë...
Greqia në hall për punëtorë sezonalë, kërkon ndihmë nga Shqipëria
Greqia po kërkon punëtorë sezonalë nga Shqipëria, për të përballuar vjeljen e prodhimeve bujqësore dhe frutore të vjeshtës. Fermerët grekë nuk po gjejnë më fuqi punëtore për shkak të interesit të ulët të emigrantëve për të punuar në fermat greke...
25-vjeçarja: Fitoj 8000 £ në muaj duke sharë meshkujt, më paguajnë për këtë punë
Kur modelja Jennifer Love humbi punën si kamariere për shkak të pandemisë një mik i sugjeroi një mënyrë të pazakontë për të fituar para. 25-vjeçarja ka treguar për mediat se miqtë i thanë me shaka se ajo duhej të përpiqej...
32-vjeçari kishte dhimbje të forta, mjekët i gjejnë 63 bishta lugësh në stomak
Mjekët në Indi së fundmi kanë gjetur 63 bishta lugësh në stomakun e një burri. Pacienti 32-vjeçar u dërgua me urgjencë në një spital në Muzaffarnagar, pasi u ankua për dhimbje të forta në stomak. Pasi burri iu nënshtrua analizave...
Merita me urdhër mbrojtje që në qershor, të afërmit e burrit e dhunojnë sërish e askush nuk ndëshkohet nga policia
Më herët gjatë ditës JOQ ALBANIA publikoi denoncimin e Merita Zhobes, e cila mes lotësh tregoi se dhunohet nga të afërmit e burrit, pasi ky i fundit është në burg. Duke marrë shkas nga ky denoncim, Policia e Durrësit ka...
Në kërkim për vjedhje, 18-vjeçari shqiptar dorëzohet në polici i përlotur: Jam lodhur, më arrestoni
Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim për grabitje me dhunë është vetëdorëzuar në policinë italiane. Sipas mediave 18 vjeçari shqiptar besohet se ishte kreu i një bande të miturish të cilët krijonin terror brenda stacionit të trenit në Trieste...
Mesjeta edhe në Tropojë të Vjetër: Ura me dërrasa të thyera, fëmijët kalojnë mbi të për të shkuar në shkollë
Fshatrat në vendin tonë duket se janë lënë në harresë nga pushtetarët që kujtohen t’i vizitojnë vetëm në prag zgjedhjesh. Tropoja e Vjetër është një fshat në Bajram Curri ku banorët dhe fëmijët rrezikojnë jetën duke kaluar një urë me...
“PD zyrtarizohet si parti e Qendrës së Djathtë dhe jo Konservatore”
Partia Demokratike e Shqipërisë në çdo dalje publike e media përpiqet t’u rikujtojë shqiptarëve se është një parti Konservatore e mbështetur te vlerat themelore të familjes tradicionale. Por duket se në letra e dokumente, kjo parti rezulton të jetë parti...
“Mali” i Tiranës/ Kush është pronari oligark i kullës së re në kryeqytet, mik i Veliajt
"Nova Construction" do të jetë kompania që do ndërtojë kullën më të re të Tiranës pas Teatrit të Operas dhe Baletit. Leja për kullën që do të quhet "Mali i Tiranës" është dhënë nga Erion Veliaj dhe projektues i saj...
Sondazhi/ 81% e shqiptarëve preferojnë më mirë Ramën se Veliajn për Kryeministër
Ditën e djeshme Joq Albania organizoi një sondazh në rrjetin social Instagram në lidhje me faktin se cilin preferonin shqiptarët për Kryeministër mes dy alternativave të dhëna. Njëra nga alternativat ishte Kryeministri aktual në detyrë, Edi Rama. Ndërsa alternativa e...
Edi Rama thotë se gjobiti 1.3 MLN € kunatin e Xhafës, Armand Lilon për kullën pa leje por ia rrëzoi gjykata
Armand Lilo, kunati i ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt është ndërtuesi i kullës në mes të sheshit Skënderbej, përballë bashkisë "Eyes of Tirana". Ditën e sotme kulla e tij gjigante në shesh u përmend nga Rama. Ky i fundit u...
Erion Veliaj: Ndërtesat pa leje në Tiranë numërohen me gishtat e dorës
Ditën e sotme, teksa prezantonte me krenari kullën më të re në Tiranë dhe e shiti atë si zhvillim të kryeqytetit, Erion Veliaj foli edhe për ndërtimet pa leje. Ai u shpreh se falë qeverisë i është dhënë zgjidhje situatës....
Elbasanlliu shkon në market të blejë bukë, brenda qeses gjen “mikun” e paftuar
Një qytetar nga Elbasani mbeti pa fjalë kur shkoi në një market për të blerë bukë. Kur u bë gati të merrte njërën prej tyre, befas vuri re se bashkë me bukën në qese ndodhej edhe një “mik i paftuar”....
Manastirliu shfrytëzon Luiza Gegën për propagandë
Manastirliu pasi “u hëngri” bukën jetimëve të "Zyber Hallullit" është drejtuar nga sporti. Ministresha ka marrë si imazh të fushatës ndërgjegjësuese sportisten Luiza Gega. Ato së bashku i kanë bërë thirrje të gjitha gjitha grave dhe vajzave nëpërmjet një mesazhi,...
Nëna 22-vjeçare i lyen flokët të bijës 5 vjeç: E çova në parukeri të bëhej bjonde
Si e ëma dhe e bija i thonë këtij rasti... Një nënë është kritikuar nga përdoruesit e rrjeteve sociale në internet pasi një video ku ajo merr vajzën e saj të vogël në sallon me vete për të lyer flokët...
Policia procedon penalisht 15-vjeçarin në Vlorë: Bëri njoftim të rremë për atentat me armë
a ka proceduar penalisht një 15-vjeçar në Vlorë. Ky i fundit dy netë më parë ai njoftoi policinë për një atentat në lagjen “Isa Boletini”, ku sipas njoftimit kishte dy persona të plagosur. Njoftimi i Policisë: Po nga specialistët për Hetimin e Krimeve...
Gomari kafshon 50-vjeçaren në Klos, i shkakton plagë në të gjitha pjesët e trupit
Një ngjarje sa e rëndë aq edhe e pazakontë është regjistruar sot në Bashkinë Klos. Një grua rreth 50 vjeç është kafshuar nga gomari duke i shkaktuar plagë të rënda në trup dhe fytyrë. Gruaja nga Klosi është dërguar me...
E mitura në Sarandë u rrëzua nga kati i katërt, nëna e mbyllte me të vëllanë në shtëpi dhe shkonte në punë
Pak më parë në qytetin e Sarandës, një 11 vjeçare u rrëzua nga kati i katërt i pallatit të saj, teksa u nis drejt spitalit të Traumës për ndihmë më të specializuar mjekësore. Vajza ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore,...
Qytetari: Në doganën e Qafë-Thanës na kërkojnë 5 euro për të kaluar kufirin, nëse nuk i japim na kthejnë mbrapsht
Një qytetar  ka denoncuar në redaksinë e JOQ Albania doganën e Qafë-Thanës. Sipas tij për parregullsitë që doganierët hasin në pasaportat e udhëtarëve i detyron ata të japin 5-10 euro për të kaluar kufirin. Sipas qytetarit kanë qenë rreth 30 veta...
Qytetarë të Tiranës! Erion Veliaj do lyejë pallatet ngjyra-ngjyra si ylber me 580 MLN Lekë nga taksat tuaja
Zona e ish-Kinostudios do t’i nënshtrohet rehabilitimit. Fasadat e godinave që kufizojnë sheshin do t'i nënshtrohen rehabilitimit tërësor, veshje fasade, sistem kapotë dhe unifikim arkitektonik me ngjyra dhe forma. Projekti parashikon rehabilitimin e qendrës së zonës përgjatë rrugës “Aleksandër Moisiu” duke...
Nuredin Dumani: Talo Çela më bëri pritë në Papër të Elbasanit, më doli para me dy ‘gjuajtës’
Nuredin Dumani është një emër shumë i njohur për policinë. Emri i tij u lakua në tetor të vitit 2020, kur ai u shpall në kërkim si autor i vrasjes së Bujar Çelës, vëllai të Talo Çelës. Ndërkohë, i penduari...
E fundit/ 11 vjeçarja bie nga kati i katërt i pallatit në Sarandë
Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në qytetin e Sarandës. Një e mitur 11 vjeçare ka rënë nga kati i katërt i një pallati në këtë qytet. Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 13:45 të mesditës së sotme. Pas...
Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet e karburanteve!
Bordi i Transparencës ka vendosur çmime të reja për karburantet që shiten në vendin tonë. Mësohet se Bordi do ta shesë naftën me 223 lekë/litri, nga 229 lekë/litri, që ishte. Benzina me vendimin e ri të Bordit do të shitet nga 203 lekë/litri,...
TaoTao, këndi më i madh i argëtimit, hap dyert në TEG!
Nëse je duke kërkuar për një vend ku mund të kalosh orë të tërapa e kuptuar fare, eja tani në TEG dhe vizito TaoTao! Plot 2500m2 dedikuar lojërave nga më të ndryshmet, nga atopopulloret e deri tek lojërat që nuk...
Qytetarja nga Durrësi rrëfen dhunën nga të afërmit e burrit: S’shkoj dot në shtëpi, trupin e kam me shenja!
Dhuna në familje vazhdon të mbetet një nga plagët e pashërueshme të shoqërisë shqiptare dhe historitë janë nga më të ndryshmet. Së fundmi në redaksinë e JOQ ALBANIA ka mbërritur denoncimi i Merita Zhobes. Mes lotësh ajo tregon se dhunohet...
E rëndë në Tiranë, familjarët gjejnë të pajetë në shtëpi 54-vjeçaren
Një ngjarje e rëndë është konstatuar në Tiranë. Një 54-vjeçare është gjetur pa shenja jete në banesën e saj në Vaqarr. Viktima e ndjerë është identifikuar si shtetasja F.N dyshohet se vuante nga epilepsia. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe...
Po bënin seks në arë, gruaja godet me thikë në zemër partnerin e saj
Biznesmeni nga Sparta, Greqi ka denoncuar në polici të dashurën e tij duke thënë se ajo e ka sulmuar me thikë në zemër gjatë një marrëdhënie seksuale. 50-vjeçari tha se kishin shkuar me makinën e partneres së tij në një...
Akuzohej për shfrytëzim prostitucioni, lirohet nga burgu në Itali vëllai i Safet Bajrit
Ilir Rustemi (Bajri) rezulton sipas policisë që të jetë autor i disa krimeve bashkë me vëllain e tij Behar Bajri dhe i dyshuar në disa ngjarje të tjera. Ai u ekstradua në muajin mars në Itali, për të vuajtur një...
Arrestohet 40-vjeçari shqiptar në Itali/ U kap me 40 kg kokainë në makinë, do t’i sillte 4 milion euro fitim
Karabinierët e Foggias në Itali, pranë daljes së autostradës veriore të Daunian kanë sekuestruar 40 kg kokainë të pastër me një vlerë tregtare mbi 4 milionë euro. Lënda narkotike u konstatua në një mjet me targa gjermane e cila drejtohej...
Erion Veliaj ndan paratë me Albert Metanin/ “MILIFAR SHPK” merr 270 MLN në tenderin pa garë
Erion Veliajn mund ta quajmë kampion i tenderave, pasi, pothuajse çdo ditë, ai shpenzon vlera të frikshme të taksave të shqiptarëve, pa u menduar dy herë. Këto para të taksapaguesve shqiptarë i ndan me oligarkë dhe pronarë kompanish që janë...
Jetojnë më shumë dele sesa njerëz, zbuloni ishujt Faroe ku mjet i transportit publik është helikopteri
Është një vend mes Islandës dhe Norvegjisë në Oqeanin Atlantik ku ka më shumë dele se njerëz. Bëhet fjalë për ishujt Faroe ku ka një popullsi prej 54 mijë banorësh ndërsa numri i deleve është mbi 80 mijë. Ndërkohë edhe...
|HEROI I MUAJIT SHTATOR| CILI NGA 6 KANDIDATËT E MERITON?
Edhe këtë muaj, JOQ ALBANIA do të shpallë kandidaturat për “Heroin e Muajit”. Në muajin gusht, fitues u shpall, 11-vjeçari, Kevin Qoku, i cili shiste lule në qendër të Tiranës për të blerë librat për shkollën dhe për të mbajtur...
Kamioni del nga rruga tek kthesa e Murrashit në Librazhd, bllokohet qarkullimi
Një aksident ka ndodhur tek kthesa e Murrashit në Librazhd. Për shkak të lagështisë në rrugë si pasojë e reshjeve të shiut, një kamion ka dalë nga rruga ka shkaktuar bllokim të qarkullimit të automjeteve. Deri tani nuk raportohet për të...
Do shisnin 1 kg kokainë/ Arrestohen dy djem, në kërkim 23-vjeçari që do merrte pakon me drogë
Policia e Tiranës ka kapur dy të rinj që po shkëmbenin 1 kg kokainë ndërsa është shpallur në kërkim një djalë tjetër, i cili do të merrte pakon me drogë. Të rinjtë u kapën në Marikaj. Konkretisht të arrestuarit Sokol...
Pse nuk e bën rrogën 1 mijë euro si Europa? Edi Rama: Edhe ata kanë stres, janë të palumtur!
Bashkëbisedimi i Ramës sot me qytetarët mund ta themi që kishte perla pafund sepse pas çdo pyetje dëgjoje një propagandë të pakuptimtë, që nuk dije ç’të bëje, të qeshje apo të qaje. Një qytetare, i ka kërkuar kryeministrit që rrogat...
Gigi Hadid dhe Leonardo DiCaprio fotografohen teksa dalin nga i njëjti hotel
Gigi Hadid dhe Leonardo DiCaprio kanë shkuar së bashku në Milano në javën e modës në Lombardi. DiCaprio dhe Hadid filluan të njiheshin gjatë muajve të verës. Që atëherë, ata zyrtarisht morën hapin për të nisur një lidhje. Modelja ka qenë e...
Erion Veliaj: Duhet të ndërtojmë kulla për të strehuar turistët!
Pas Edi Ramës, tashmë ekranet e paguara nga qeveria e Rilndjes po transmetojnë fjalën e Erion Veliajt, në një nga eventet ku ai gllabëron miliona para. Prej aty ai ka folur edhe për kullat. Sipas Veliajt, Tiranës i duhen kullat,...
Mori përsipër eliminimin e Aleksandër Vuçiç, vritet në shtëpi megakrimineli Radoje Zvicer
Lideri i klanit "Kavac", Radoje Zvicer, u gjet i vdekur brenda shtëpisë së tij në Panama. Lajmi është konfirmuar në një artikull të gazetës Blic. Zvicer u konstatua pa shenja jete pas orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme. Nuk dihet...
Edi Rama: Mua nuk më blejnë dot me para!
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur sërish për ndërtimet pa leje. Sipas tij, atë askush nuk e blen me para, pasi për të marrë paranë, duhet të përkulet dhe ai tregon se nuk ka qejf të përkulet. Por kush...
Ishte në funeralin e Mbretëreshës, gjendet i vdekur në banesë gardiani 18 vjeçar
Në Hyde Park në Knightsbridge, Londrën qendrore një gardian i ri që mori pjesë në funeralin shtetëror të Mbretëreshës është gjetur tragjikisht i vdekur në banesën e tij. Jak Williams u  gjet i vdekur në shtëpinë e tij, teksa policia...
Edi Rama: Nuk do heqim dorë nga rritja e çmimit të energjisë, thjesht e shtymë!
Edi Rama ka thënë mëngjesin e sotëm se nuk ka hequr dorë nga rritja e çmimit, por do e shtyjë deri në nëntor. Sipas tij, kjo shtyrje ka ardhur, pasi qeveria ka vënë re se shqiptarët, po konsumojnë më pak...
Kamëz/ Shpërthen tritoli në derën e një magazine me vegla muzikore
Kamzë/Informacion paraprak Më datë 01.10.2022, në orën 03:00, në Kamzë, në derën e një ambienti (magazinë për vegla muzikore) të marrë me qira nga shtetasi B. L., dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë është...
Edi Rama thotë se po drejton Shqipërinë, pa futur duart në xhepat e shqiptarëve
Kryeministri Edi Rama, pretendon se u është përgjigjur të gjithë atyre që e akuzojnë për vendimin e fundit të qeverisë për sekuestrimin e kateve pa leje, në një pallat në qendër të Tiranës. Përmes një statusi në Facebook, Rama tregon...
Dollapi i rrobave u rrëzua dhe e shtypi poshtë, vdes 21-vjeçarja në hotel
Një 21-vjeçare ka vdekur në hotelin “Adelphi” të Liverpool-it pasi u shtyp nga një dollap rrobash kur u zgjua në mes të natës dhe e ngatërroi atë me derën e tualetit. Chloe Haynes, 21 vjeç, u gjet e vdekur në...
Hasbulla i mërzitur: Shokët më duan vetëm për para, e vështirë jeta si i pasur
Hasbulla pas famës së fituar në rrjetet sociale tani jeton një jetë të shtrenjtë me makina, veshje e ora luksoze. Por ylli i rrjeteve sociale thotë se të qenurit i pasur ka edhe anë negative që kanë ndikuar në marrëdhëniet...
Po ndiqej nga trupat izraelite, 7-vjeçari vdes nga frika
Njerëzit në Palestinë po vajtojnë vdekjen e një djali shtatëvjeçar palestinez, i cili vdiq 'nga frika' pasi u ndoq nga trupat izraelite. Ata kanë dalë në rrugët e Taquo, afër Betlehemit të premten, më 30 shtator për funeralin e shtatëvjeçarit...
2 raste pa kaluar 24 orë! Qytetarja blen djathë te Big Market dhe i del i mykur
Gjatë ditës JOQ ALBANIA denoncoi rastin e një emigranteje e cila u shokua kur pa se “croissanti” që bleu në Big Marketin e Vullnet Sinajt ishte i mykur. Pa kaluar as 24 orë nga ky rast, një qytetare ka denoncuar...
Vrasja e Pjetër Kolës në magazinën e drogës në Pukë, shoqërohet një grua nga Berati
Pak ditë më parë në Pukë u vra 44-vjeçari Pjetër Kola me origjinë nga Lezha. Në lidhje me vrasjen e tij së fundmi është shoqëruar një grua nga Berati pasi mendohet se ka dijeni për rrethanat e ngjarjes. Në media...
Banorëve të Bulqizës iu dalin ujërat e zeza para pallatit: Jemi ankuar që 2 javë te Ujësjellësi, askush nuk reagon
Ujërat e zeza që dalin në sipërfaqe pranë zonave të banuara, pallateve, banesave apo edhe rrugëve janë kthyer në një shqetësim të madh për qytetarë të ndryshëm në vend. Në Bulqizë, banorët e një pallati kanë denoncuar në redaksinë tonë...
Denoncim për “Nazmijen” mashkull: Kërkon të flasë me femra, i kërcënon dhe iu kërkon para
Pedofilët, përdhunuesit, abuzuesit, mashtruesit me femrat po shtohen çdo ditë e më shumë. Përveç ngacmimeve e abuzimeve në rrugë, femrat po ngacmohen e mashtrohen edhe në rrjetet sociale. Ka pafund meshkuj manjakë që duke hapur profile false tentojnë të mashtrojnë...
Skënder Brataj i futet tenderave “me kokë”, jep 160 milionë pa garë për GEN-ALB FARMA me ofertë sa 99% e fondit limit
Skënder Brataj duket se i është rifutur përsëri “sportit” të tenderave. Pas një pauze të shkurtër nga denoncimet publike ndaj tenderave të mëparshëm, si duket jetesa është bërë e vështirë për shkak të rritjes së çmimeve dhe ka vendosur të...
Nuk mbante mend shtëpinë e saj, pas publikimit në JOQ familjarët gjejnë vajzën në Tiranë
Më herët gjatë ditës, në JOQ publikuam rastin e një vajze e cila në gjendje të rënduar psikologjike nuk mbante mend shtëpinë e saj. Vajza u gjet nga një qytetare e cila u ofrua ta ndihmonte dhe ta dërgonte në...
Falë punës së “shkëlqyer” të Ogerta Manastirliut, miu shëtit lirshëm në krevatet e Spitalit të Rrëshenit  
Është e pabesueshme, por mjerisht e vërtetë. Një “alamet” miu është fotografuar nga të sëmurët fatkeqë që u ka rënë rasti të përfundojnë në spitalet shqiptare. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme dhe qytetari ka arritur të shkrepë një ndër...
Armando Duka “hyn në garë” me Veliajn, kush t’i serviloset më shumë “shefit” Rama
Video që do të shikoni më poshtë është vërtetë qesharake. Por përtej kësaj është në fakt një realitet i hidhur që e gjen kudo në Shqipëri. Në çdo profesion, e në çdo vend pune. Nëse ti nuk i servilosesh “shefit”,...
Durrës/ E panë duke u ushqyer tek kazanët e plehrave, vajzat blejnë bukë, byrek dhe kos për burrin e panjohur
Të mësuar me një shoqëri të egër, ku njeriu sheh vetëm vrer për njeriun tjetër, gjeste si ky i sotmi fatkeqësisht konsiderohen tepër të rrallë. Por ja që, ka edhe njerëz të mirë. Sado që "Djalli me emisarët e tij"...
I akuzuari për implikim në vrasjen e vëllezërve Haxhiaj kërkon statusin e ‘të penduarit’: Do rrëfej krime të tmerrshme
Besian Xhixha, 30 vjeç nga Larushku i Krujës bashkë me Enver Divën u arrestuan një vit me parë si pjesë e vrasësve me pagesë të urdhëruar nga Nuredin Dumani dhe Talo Çela, për vrasjen e vëllezërve Haxhia në Durrës. Gjithçka nisi...
‘Çmendet’ 55-vjeçarja në Maliq, rreh kunatën dhe vajzën e saj
Një sherr banal ka ndodhur në Maliq. Një  55-vjeçare kunatën dhe vajzën e saj të mitur. Pas dhunës që ushtroi ndaj tyre, 55-vjeçarja është proceduar penalisht. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori dhe...
Shqiptarja me thikë në dorë tmerron fëmijët në një shkollë në Greqi: Do t’ju ha, do t’ju rrah!
Një triller i jashtëzakonshëm u raportua mëngjesin e sotëm në Volos të Greqisë. Një grua me origjinë nga Shqipëria me thikë në dorë, është futur në një shkollë të kësaj zone duke kërcënuar nxënësit. Gruaja, një 42-vjeçare shqiptare, ka qenë...
U rrëzua nga pema, ndërron jetë në spital një burrë në Leskovik
Një ngjarje tragjike është regjistruar pak më parë në Leskovik. Një 70-vjeçar është rrëzuar nga pema dhe ka mbetur i lënduar. Burri u dërgua në spital, por ndërroi jetë në duart e mjekëve. Viktima është shtetasi me iniciale S. T,...
Tallja që po i bëhet popullit/ Qeveria hoqi faturimin mbi 800 kwh, KESH ble 34 MILIONË € energji për muajin Tetor me taksat tona
Edi Rama njoftoi sot heqjen e mbi-faturimit për fashën prej 800 kwh për familjet shqiptare. Vendimi i ardhur para zgjedhjeve lokale la qytetarët të surprizuar nga propaganda e qeverisë. Ky vendim që do të detyronte qytetarët shqiptarë të paguanin mbi...
EKSKLUZIVE/ Kush ia hëngri bukën jetimëve të gjorë të “Zyber Hallullit”?!
Në një audit të fundit të KLSH u konstatua se shteti shqiptar u ka “ngrënë bukën” edhe fëmijëve jetimë. Në raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit u zbardh vjedhja që i kanë bërë pushtetarët sëbashku me hallkat më të...
Detektivja: Tradhtarë janë burrat e martuar dhe biznesmenët mbi 30-vjeç
Detektivja private Shkenda Lili ka rrëfyer në një emision televiziv se ata që tradhtojnë më shumë janë burrat e martuar familjarë dhe biznesmenët. Sipas Lilit burrat që tradhtojnë janë të moshave 35 e lartë. “Më shumë që tradhtojnë janë burrat e martuar....
Pëllumb Salillari “godet” sërish! Merr më shumë se 400 MLN nga Jorgo Goro, garoi i vetëm në tender
Pëllumb Salillarin nuk e ndal askush edhe pse Edi Rama shtrëngohet aq shumë në dalje televizive se po bën shtet dhe nuk pyet për oligarkët. Që nga shfaqja, kur Bledi Çuçi i shkoi në pallatin pa leje, Pëllumb Salillari ka...
Kriza e transportit urban/ Operatorët rekomandojnë si zgjidhje dyfishimin e çmimit të biletës në Tiranë
Kriza transportit urban po detyron operatorët rekomandojnë si zgjidhje dyfishimin e çmimit të biletës në Tiranë. Operatorët ngrenë shqetësimin e mosstabilizimit financiar të sektorit e ndikuar nga rritja e çmimit të naftës dhe rënies së numrit të pasagjerëve Sipas Monitor, kompanitë rekomandojnë...
Prodhohet kur përqafohemi dhe bëjmë seks, hormoni Oksitocina mund të shërojë një zemër të thyer!
Dashuria e vërtetë e sinqertë dhe pa interes mund të shërojë një zemër të thyer. Ky është konkluzioni i fundit pas një studimi. Shkencëtarët në Michigan kanë zbuluar se Oksitocina, e cila prodhohet nga trupi ynë kur ne përqafohemi, bëjmë...
Plagosje në Kavajë/ 17-vjeçari i ngul thikën 25-vjeçarit, godet me sende të forta 16-vjeçarin
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kavajë. Konkretisht në lagjen nr.5, një 17 vjeçar me iniciale F. S., është konfliktuar me shtetasin T. V., 25 vjeç dhe shtetasin M. Sh., 16 vjeç. Pas konfliktit bëhet e ditur se 17 vjeçari ka goditur...
Lul Morina dhe Pëllumb Salillari nuk arrestohen, pezullohen nga puna policët, që nuk panë pallatet e oligarkëve
Teksa Lul Morina dhe Pëllumb Salillari janë të lirë dhe po shiojnë paratë e shqiptarëve, janë pezulluar për 30 ditë, 4 zyrtarë të policisë tek Komisariatit nr 1. Mësohet se Bujar Mehmeti, Flamur Sula shef i postës policore në Farkë,...
PËRFUNDON BLERJA E SPACECOM: 4iG HYN NË INDUSTRINË GLOBALE TË KOMUNIKIMIT HAPËSINOR
Grupi 4iG është investitori më i madh hungarez në Shqipëri, pas blerjes së kompanive One Telecommunications dhe Albtelecom   Faktet kryesore:   4iG Plc. ('4iG') përfundoi një marrëveshje të re për kushtet e blerjes të paketës së aksioneve të Space...
Sherr në një lokal në Tiranë, vëllezërit rrahin me sende të forta njëri-tjetrin
Një sherr banal është regjistruar sot në Tiranë. Një 33 vjeçar është rrahur në lokal me një 21 vjeçar. Konkretisht shtetasit L. H., 33 vjeç dhe E. H., 21 vjeç të dy me banim në Tiranë janë vëllezër dhe janë konfliktuar fizikisht në një lokal,...
Tiranë/ Zbulohen 6 vajzat që punonin si eskortë, në polici dhe pronarët e banesave me qira
Policia e Tiranës ka arrestuar 6 shtetase të huaja që punonin si eskortë në Tiranë.  Mësohet se është arrestuar Beisi Yusmar Rojas Ruiz, 30 vjeçe, shtetase kolumbiane, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”. Në pranga kanë rënë gjithashtu, Lismar Maryelis...
Naftë kontrabandë nga Maqedonia e Veriut drejt Dibrës, kapet 40-vjeçari dhe dy shokët e tij
Policia e Dibrës ka arrestuar shtetasin me inicialet A. B., 40 vjeç, si dhe ka proceduar penalisht personin me inicialet F. G., 57 vjeç dhe L. K., 40 vjeç, të tre banues në Peshkopi. Personat në fjalë akuzohen se kanë marrë...
Kina ofron zgjidhjen e lirë për t’u ngrohur/ Të gjithë drejt batanijes elektrike
Pas sanksioneve të vendosura kundrejtë Rusisë, për shkak të luftës në Ukrainë, Europa po përgatitet që të ketë një dimër me krizë energjie. Disa vende të kontinentit të vjetër kanë paralajmëruar qytetarët e vetë, se i pret një dimër i...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit