Vec e jona
Ujësjellësi i Veliajt “gostit” me 200 milionë Shkëlqim Kupën, ndonëse katër të tjerë ofruan më pak  
Tenderat vazhdojnë përditë që të përdoren si një mënyrë për kalimin e fondeve nga populli në shërbim të firmave dhe oligarkëve që fshihen pas tyre. Ky proces i pandalshëm tashmë prej vitesh, rezulton se në mbi 95% të rasteve nuk...
Kujdes kur ecni natën/ I riu që u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej nuk e njihte agresorin
Ditën e sotme u bë e ditur se një i ri i moshës 29-vjeçare u plagos me thikë në Sheshin Skënderbej. Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm, rreth orës 02:10. Një shtetas i paidentifikuar e goditi...
Bashkëpunimi Veliaj-PD, vëllai i ish-kryebashkiakut demokrat Fiqiri Ismaili merr tenderin me vlerë 1.4 miliardë lekë  
Tenderat vazhdojnë përditë të përdoren për të bërë qoka. Kjo është e “justifikueshme” për sa kohë po afrojnë zgjedhjet lokale. Por duket se Erion Veliaj kur vjen puna për para nuk pyet për njeri dhe bashkëpunon edhe me njërëz të...
Panik në Shkodër, të riut i ngulin thikën brenda banesës në katin e tetë
Një qytetar nga Shkodra raporton se ka ndodhur një ngjarje e rëndë në këtë qytet. Sipas tij një i ri është goditur me thikë brenda një banese në katin e tetë të një pallati. Mësohet se i riu ndodhet në...
Llatja shuka me lekë oligarkëve për zgjedhje/ 800 MLN Yzedinit dhe Eralit të shpyllëzojnë Gjinarin
Vetëm pak ditë më parë në JOQ Albania mbërriti një denoncim i rëndë i faktuar me foto ku fadromat rrëzonin pemët e Gjinarit të bukur, një prej fshatrave turistikë më të bukur të Elbasanit. Kjo perlë e Shqipërisë së mesme...
Prishtinë/ Fërkojnë makinat në mbikalim, të rinjve “u zien gjaku” dhe rrihen fort me grushte e shkelma
Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur pasditen e sotme në Prishtinë. Dy të rinj janë konfliktuar me njëri-tjetrin në mënyrë të dhunshme pas një fërkimi me makina. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:30 në zonën e njohur si “rrethi i...
Rrumbullaku i jep 6.5 MILIARD Lekë oligarkut Lir Shtufi e Gjysho Merko të kullës tek Rr. e Elbasanit
Oligarkët gllabërues të përmendur në këtë artikull, kanë secili një prej kullave simbolizuese të oligarkisë në kryeqytet. Bëhet fjalë për pronarin e kompanisë “Ante Group Shpk” Gjysho Merkon ndërtuesin e kullës “Lion Gate Park” në hyrje të liqenit tek Rruga...
Mbi 90 MILIARD Lekë nga taksat tona i ka dhënë Rilindja oligarkut Pëllumb Salillari! ALO SPAK?!
Një shumë që mund të cilësohet e frikshme me plot gojën i është dhënë Pëllumb Salillarit vitet e fundit kryesisht nga Bashkia Tiranë, ARRSH e FSHZH. Për 3 vite (2019-2022) ky oligark qeveritar ka përfituar mbi 90 MILIARD LEKË nga...
Kujtoi se i çoi SMS Rama në Signal, oligarku Pëllumb Salillari: Mirë shef si jeni?
Nëse ende nuk e keni marrë vesh parodinë e gatuar për ditën e sotme në Republikë, JOQ Albania jua sjell thjesht, në mënyrë të zbardhur me qëllim që të mos bini pre e çorbës qeveritare. Pëllumb Salillari, një nga oligarkët...
Erion Veliaj: Kullat na duhen se eleminojmë trafikun
Kryetari i Bashkisë Tiranë ka bërë një deklaratë gjatë një interviste në televizion ku ka thënë në thelb se kullat në Tiranë shërbejnë për eliminimin e trafikut. Veliaj sipas teorisë së tij thotë se banorët që jetojnë në periferi si...
Tiranë/ Furgoni bie në pusetën e hapur të Lali Erit te Farmacia 10
Hallet e kryeqytetasve duket se nuk kanë fund në Tiranë. Një furgon ka rënë në një pusetë të hapur pranë kryqëzimit të Farmacisë 10. Nga një video e mbërritur në redaksinë e Joq Albania shikohet se si furgonit me ngjyrë...
230 MILIONË LEKË oligarkut të Shëndetësisë Sokol Topçiu/ Qyli i ëmbël për mikun e ministres Ogerta Manastirliu
Sokol Topçiu… mbase ky emër mund t’ju sjellë në rikujtesë një lajm fare të shkurtër që pak kohë më parë bëri bujë në media. Pronari i FarmaNet Albania njihet nga gazetarët investigativë të procedurave publike si një nga oligarkët me...
35 MILIONË € oligarkut Bashkim Ulaj/ Çahet asfalti në Bypassin e Vlorës
Bypassi i Vlorës, një nga veprat infrastrukturore më të kushtueshme të qeverisë ka ngrënë miliarda lekë nga Buxheti i Shtetit. Mungesa e sinjalistikës për drejtuesit e mjeteve është bërë shkak për shumë aksidente që kanë rezultuar edhe në marrje jete....
Njihni oligarkun Rrok Gjoka/ Rama i dha 40 MILIARD Lekë për Rrugën e Arbërit! U bllokua me borën e parë
Dëbora e parë për këtë vit bllokoi totalisht Rrugën e Arbërit. Kontrata me koncesionarin ka kushtuar mbi 40 Miliard Lekë dhe pavarësisht se punimet nuk janë mbaruar në afatin e përcaktuar në kontratë, oligarku përfitues Rrok Gjoka vazhdon të struket...
Fiskalizimi, gropa thithëse që ha para/ Pas 15 milionë eurove, AKSHI harxhon edhe 7 milionë euro të tjera për mirëmbajtje
Procesi i fiskalizimit po rezulton me një kosto tepër të lartë për xhepat e taksapaguesëve shqiptarë. U desh të paguheshin rreth 15 milionë euro fare pak vite më parë për krijimin e këtij sistemi, ndërsa tani duhen edhe 7 milionë...
Bashkia Tiranë “gostit” me 100 milionë firmën që garoi ndaj konkurrentit me ofertë zero
Koha e zgjedhjeve po afron me shpejtësi dhe natyrisht xhepat dhe thasët e të gjithëve duhen mbushur plot. Dhe si më mire se sa nepërmjet tenderave mund të realizohet kjo? Këtë e ilustron mjaft mirë edhe rasti që do ju...
8.6 MILIARD Lekë tendera/ Edhe 100 MILIONË të tjera qyl oligarkëve Hervin Fora dhe Engjëll Hoxha
Tenderat e Shëndetësisë që nënkuptojnë në mënyrë të drejtpërdrejtë menaxhimin e taksave tona nga titullarët publikë, për vitin 2023 kanë nisur të shpërndahen në xhepat e të njëjtëve oligarkë të vjetër të kësaj fushe. Mbi 109 Milionë Lekë pa TVSH...
Skerdi Drenova i habit të gjithë, 200 milionë lekë tender për blerje kurorash varrimi pa vdekur njeri akoma dhe promovime
Skerdi Drenova, administratori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, OST, i ka lënë të gjithë pa fjalë me tenderin e radhës që ka organizuar për institucionin e tij. Bëhet fjalë për procedurën me numër reference REF-55194-12-28-2022 dhe me objekt: “Shërbime...
Kur memet bëhen realitet/ Qytetarët nxjerrin varkat dhe lundrojnë në rrugë
Shqipëria për fat të keq përmbytet shumë shpesh. Kjo vërehet sidomos brenda lagjeve të qyteteve ku uji mbulon rrugët dhe shumë herë me shaka thuhet se qytetarët duhet të nxjerrin varkat në mënyrë që të shkojnë në punë, shkollë apo...
Dhimbje dhe rënkime të mëdha, e sëmura nuk preket me dorë prej një ore në Urgjencën e Durrësit
Nuk thonë kot që mos të zëntë e keqja të përfundosh në dorë të mjekësisë shqiptare. Kjo shprehje ka lindur pikërisht për shkak të sorollatjeve të mëdha dhe për faktin se askush nuk të prek me dorë në rastet kur...
Kushtoi 108 milionë euro për 33 km, në rrugën Kardhiq-Delvinë bien gurë 6 muaj pas inaugurimit   
Vetëm 6 muaj pas inaugurimit të vonuar të rrugës Kardhiq-Delvinë kanë dalë në pah “zullumet” e kompanive që ndërtuan rrugën. Një qytetar ka dërguar një foto mbrëmjen e sotme ku informon se vetëm pas një shiu të lehtë, në këtë...
Nuk lënë qytetar pa dendur në gjoba, policët e Veliajt shkelin për vete “me dy këmbë” Kodin Rrugor
Thuajse përditë në redaksinë tonë vijnë sinjalizime nga qytetarët për gjobat e panumërta që marrin nga Policia Bashkiake e Erion Veliajt në Tiranë. Këta policë madje i sheh edhe në skutat e në rrugicat më të largëta të kryeqytetit duke...
Erion Veliaj harxhon 2 miliardë për zonën e Kodrës së Diellit, fituesi ofroi 90 milionë më shumë se konkurrenti tjetër
Tirana brenda territorit të saj si qytet ka një mijë e një probleme me infrastrukturën, pa përmendur këtu rrethinat. Por pikërisht në emër të rregullimit të tyre, Veliaj realizon tendera të shumtë ku më shumë se rregullimit të problemeve të...
Universiteti Politeknik i Tiranës fillon “dallaveret”, i jep 13 miliardë firmës “maskë” të Bashkim Ulajt
Universiteti Politeknik i Tiranës në vend që të zgjidhë hallet e vështirësitë e shumta që hasin studentët gjatë vitit akademik duket se ka përveshur mëngët dhe i është futur “me kokë” dallavereve. Nuk bëhet fjalë për dallavere dosido, por nga...
Veliaj kthen Tiranën në pirg me plehra/ Prish pazaret me Fushën, në kërkim të oligarkut të pastrimit
Bashkia Tiranë fare mirë, me një buxhet minimalist mund ta bënte Tiranën të xixëllonte nga pastërtia duke investuar në materialet bazike të pastrimit, shërbim ky i cili prej vitesh është monopol i kompanisë së oligarkut Shkëlqim Fusha të kompanisë “Fusha...
Avokati i Rozeta Dobit që vodhi 600.000€ është Artan Gjermeni! Shërbyesi i bandës “Rilindje” i kyçi gojën sanitares
EDITORIAL NGA JOQ ALBANIA Në ngjarjen e kobshme ku Alda Klosi dyshohet se kishte akumuluar një sasi marramendëse parash duke abuzuar me funksionin e saj publik, e cila doli në shesh si pasojë e veprimit absolutisht të dënueshëm nga shtetësja...
Policia e Rrumbullakut i jep Dulakut 3 miliardë për makina me qira, për 4 vjet do paguajë njëlloj sikur t’i kishte blerë
Policia e Shtetit për fat të keq duket se ka rënë në duart e disa kasapëve të vërtetë. Në emër të saj janë vjedhur e vidhen miliarda lekë nga buxheti i shtetit që nuk dihet se ku përfundojnë. I tillë...
Rruga e Arbrit/ Fadroma e “Gjoka Konstruksion” bie nga 100 metra lartësi dhe përfundon brenda shtëpisë
Nuk kanë fund incidentet në Rrugën e Arbrit. Me një distancë shumë të shkurtër nga njëri-tjetri në këtë rrugë ka ndodhur një numër i madh aksidentesh të rënda. Rasti më i fundit është ai që ka ndodhur mbrëmjen e sotme...
Dështon propaganda e Veliajt me zjarrfikësit që shpëtojnë macen, kafsha u bie nga lartësia dhe e shpëton kalimtari
Me afrimin e fushatës zgjedhore, Veliaj ka filluar së fundmi të rrisë dozën e propagandës. Këtu përfshihet edhe shpëtimi i maceve që hipin për qejf të vet majë pemëve, duke angazhuar zjarrfikësit. Por qëllon ndonjëherë që propaganda nuk të ecën...
Veliaj i dha sot “Nuçit dhe Ketës” 2 MILIARD Lekë për ujin e çezmës me kimikate që helmon tironsit
2 Miliard Lekë miq është vlera e kimikateve që i hidhen ujit që vjen në çezmat e qytetarëve të Tiranës, i cili sipas Erion Veliajt është i pijshëm. Ujë i cili vjen në çezma e jo vetëm që është i...
Mashtrimi i Ramës me 470 vendet e reja të punës tek hoteli i ri në Gjirin e Lalzit
Ditën e sotme kryeministri i Shqipërisë bëri një postim në rrjetet e tij sociale në lidhje me ardhjen në Shqipëri dhe fillimin nga puna të një hoteli luksoz me 5 yje. Hoteli në fjalë tashmë është ndërtuar në Gjirin e...
“Ta paguaj dëmin por mos telefono para orës 12”/ I përplasin fuoristradën e parkuar në Tiranë, shoferi ngel pa mend nga letra që gjen mbi xham
Njeriu në Shqipëri nuk di se nga të ruhet më parë. Natyrisht këtij postulati nuk i shpëtojnë as pronat e tij, siç në rastin konkret është një makinë. Një qytetar fatkeq kishte parkuar fuoristradën e tij në Bulevardin “Gjergj Fishta”...
Tiranë/ Rrethimet e Bulevardit të Ri rrezikojnë jetën e banorëve dhe fëmijëve të tyre
Disa banorë pranë Bulevardit të Ri të Tiranës kanë kontaktuar me redaksinë e Joq Albania të shqetësuar në lidhje me sigurinë e jetës së tyre dhe të fëmijëve. Ata kanë dërguar edhe disa foto ku shikohet se rrethimet e Bulevardit...
Çudira Labërie/ Dje u shtrua asfalti, sot Ujësjellësi hap kanalet
Foto që do të shikoni më poshtë ilustron më së miri se si bëhen punët publike në Shqipëri prej dekadash. Duket se edhe pse së fundmi ka hyrë viti 2023, gjasat janë që asgjë të mos ndryshojë. Siç gjithë shqiptarët...
Zbulohet me çfarë lekësh e bëri dasmën Lali Eri, deklaron se e ka patur mamin pastruese
Një video nga ato që natyrisht është tepër e vështirë të gjenden online për shkak të fshirjes me shumë mënyra, ka mbërritur në redaksinë tonë. Në të shihet se si kryetari aktual i Bashkisë Tiranë deklaronte para një audience pak...
Kaos te kryqëzimi i “Farmacisë 10”, qindra makina të bllokuara pas fikjes së semaforëve të Veliajt
Qindra qytetarë kanë mbetur të bllokuar mbrëmjen e sotme në Tiranë pranë kryqëzimit të “Farmacisë 10”. Ky është një nga kryqëzimet më të rëndësishme në kryeqytet që lidh unazën me Rrugën e Dibrës pranë QSUT. Nga pamjet e mbërritura në...
KESH 55 MILIARD Lekë në një llogari/ Nga Benet Beci tek Ergys Verdho, si janë rrjepur shqiptarët ndër vite?!
Korporata Elektroenergjitike Shqiptare renditet si një prej institucioneve shtetërore me kapitalin më të madh bankar në llogaritë e publikuara nga HomeLand Justice. Mbi 55 Miliard Lekë është vlera e vetëm njërës prej llogarive të bëra publike, që renditet në vend...
Editorial i JOQ/ Drejtoresha me mijëra euro, e kuptoni pse e do qeveria amnistinë fiskale?!
A e kuptoni pse po ngulmon qeveria të miratojë amnistinë fiskale? A ju duhen akoma prova dhe fakte? Le t'i analizojmë edhe njëherë së bashku. Amnistia fiskale është një projektligj i cili synon që të bëjë të ligjshme paratë e...
Shqipëria e fundit në Europë për litrat e qumështit të blera në muaj
Shqipëria për fat të keq renditet nga fundi i listës për shumë gjëra në Europë. Duke filluar nga standardi i jetesës, mirëqenia ekonomike, shëndetësia e kështu me radhë. Del se Shqipëria është e fundit në Europë edhe përsa i përket...
Kaos në Hungari/ Trafik 10 km i gjatë, shqiptarët bllokohen për orë të tëra
Dalja nga Hungaria është bërë një sfidë e vërtetë për udhëtarët. Në rrugët kryesore, është krijuar një trafik jashtëzakonisht i rënduar, aq sa makinat thuajse nuk lëvizin. Disa foto e video kanë mbërritur në redaksinë e JOQ nga shqiptarët që...
“Na tremben pulat kur i shohin”/ Durrës, banorët vrasin skifterët e vegjël
Një video me të vërtetë e rëndë për çdo person që i ka qejf kafshët dhe shpendët ka mbërritur në redaksinë tonë. Një person që dëshiron të mbetet anonim ka denoncuar se si në Durrës, pranë Sektorit Rinia disa banorë...
“Në Greqi 4.8 Euro, në Shqipëri 24 mijë lekë”, qytetari ngel pa mend kur blen ilaçin te farmacia pranë QSUT
Abuzimet me çmimet janë të panumërta në Shqipëri. Por ato dhëmbin akoma më shumë kur ndodhin në mjekësi, sidomos tek çmimet e ilaçeve. Kështu një qytetar që ka blerë një ilaç tek një farmaci greke pranë QSUT në Tiranë ka...
Ura e Çerkezës gati të shembet! Erion Veliaj i dha 300 MLN Lekë Dacit e vëllezërve Lamaj
Në gusht të vitit 2022 kanë përfunduar punimet për rehabilitimin e Urës së Çerkezës. Po bëhen rreth 5 muaj që nga përfundimi i punimeve në këtë urë e cila jo vetëm që ka të çara gjigante në asfalt, por rrezikon...
Nipi i Sadri Abazit “nxjerr kokën” përsëri, “kullufit” 3.2 miliardë nga Bashkia Vorë për pastrim
Arbër Abazi, nipi i ish-deputetit socialist Sadri Abazi, ka “nxjerrë kokën” përsëri nga foleja. Kompania e tij, ALKO-IMPEX General Construcion ka përfituar plot 3.2 miliardë lekë të vjetra me TVSH për pastrimin dhe largimin e mbeturinave në Bashkinë Vorë. Pas...
Aksident i rëndë në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, makinat bëhen copash pas përplasjes kokë më kokë
Nuk kanë fund aksidentet në Shqipëri. Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur vetëm pak momente më parë në Domje, në rrugën dytësore Tiranë-Durrës. Nga pamjet e mbërritura në redaksinë e Joq Albania duket se si dy automjete janë përplasur...
Viti 2023 e gjen shëndetësinë e Manastirliut si në Mesjetë, Spitali i Durrësit nxjerr kovat pasi pikon tavani    
Ogerta Manastirliu, ministrja aktuale e shëndetësisë, vazhdon ditë pas dite me propagandën e saj në rrjetet sociale. Duke parë videot dhe postimet e zonjës në fjalë, krijohet përshtypja se sistemi shëndetësor në Shqipëri është më i miri në botë. Por...
Rama e quan fiskalizimin histori suksesi, JOQ hodhi përtokë propagandën e qeverisë me një foto
Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një histori suksesi procesin e fiskalizimit. Pas një sërë shtyrjesh afatesh të njëpasnjëshme, pasi bizneset nuk po i përgjigjeshin reformës së re, qeveria nisi me në fund aplikimin e faturave të reja elektronike të...
Mirlinda pranon dështimin, i jep 4 miliardë Grigor Jotit për përmirësimin e sigurisë së AKSHIT
Që AKSHI nuk kishte mbrojtjen e duhur ndaj sulmeve qofshin ato edhe elementare, u vu re shumë shpejt që në momentin e sulmeve të hackerave iranianë të cilët e patën mjaft të lehtë ta nxirrnin sistemin jashtë funksionit. Kujtojmë se...
E rëndë në Tiranë, burri rrëzohet pa ndjenja pranë Ambasadës Amerikane
Duket se pasditja e sotme ka qenë e mbushur me ngjarje të rënda. Pas aksidentit fatkeq me tre viktima në Rrugën e Arbrit, një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur pak momente më parë në Tiranë. Një person i seksit...
“Mallkimi i Divjakës”/ 2 aksidente me vdekje brenda javës, mungon sinjalistika dhe ndriçimi
Mbrëmjen e sotme ju njoftuam për një tjetër aksident me pasojë vdekjen në Divjakë. Sipas banorëve të zonës, nuk bëhët fjalë për një rastësi pasi në vetëm një javë janë regjistruar dy aksidente vdekjeprurëse. Sipas tyre shkak është mungesa e...
Pasi i dha tenderin kuzhinierit të tij, Tan Agolli blen 300 milionë lekë makina elektrike
Dritan Agolli, drejtori ekzekutiv i Fondit Shqiptar të Zhvillimit është një personazh që vështirë të harrohet lehtë për bëmat e tij. Vetëm pak kohë më parë ju treguam ekskluzivisht se si ai nëpërmjet FSHZH i kishte dhënë plot 500 milionë...
Tmerr në autostradën e Laçit, qindra vetë bllokohen në makina
Në ditën e fundit të pushimit para fillimit zyrtar të ditës së parë të punës për vitin 2023, vazhdon përsëri fluksi i lartë i automjeteve që kthehen drejt Tiranës. Pas kalimit të festave të fund vitit pranë të afërmve apo...
“Çmendet” Manastirliu, harxhon 100 milionë lekë për të spostuar aparaturën nga Spitali Rajonal i Fierit në Spitalin Memorial të Fierit
Në prag të festave të Vitit të Ri, përkatësisht më datë 30.12.2022 ka ndodhur një çmenduri e vërtetë në tenderat e shëndetësisë. Rezulton se Ogerta Manastirliu ka harxhuar gati 100 milionë lekë të vjetra me TVSH për çmontimin dhe më...
Trafik i rënduar në dalje të Elbasanit, kthimi në Tiranë rezulton “mision i pamundur”
Vazhdon edhe në këto momente një trafik tepër i rënduar në dalje të qytetit të Elbasanit. Një numër tepër i madh automjetesh presin në rradhë të gjata në trafik për t’u futur në autostradën që të shpie në Tiranë. Sipas...
Delinës i del situata nga duart/ Thellohet skandali në Sheshin Skënderbej, askush nuk jep faturë fiskale
Thellohet akoma më tej skandali i publikuar nga Joq Albania pak më parë ditën e sotme. Në artikullin e publikuar sot, një qytetar kishte dërguar në redaksinë e Joq Albania një faturë të parregullt e jo fiskale të një biznesi...
Roskovec, zogjtë “japin shfaqje” në qiell duke lënë banorët pa fjalë
Pamje të tilla si këto që do të shikoni sot janë jo vetëm të rralla por tregojnë edhe bukurinë e natyrës. Një banor i fshatit Strum në Roskovec ka dërguar pranë redaksisë së Joq Albania videon e mëposhtme e cila...
Pamje të pabesueshme nga Kërraba, trafik kilometrik makinash në drejtim të Elbasanit
Pamje vërtetë të pabesueshme janë ato që mbërrijnë nga Kërraba. Një qytetar ka filmuar trafikun kilometrik të automjeteve që dalin nga Tirana dhe po i drejtohen Elbasanit. Besohet se është një numër shumë i lartë qytetarësh që po drejtohet në...
Dyfytyrësia e Delina Ibrahimajt/ Ditën propagandon ligjin, natën lejon evazionin në qebabtoret e Veliajt në qendër
Është ende një mister se përse në krye të financave është një person kaq i paaftë dhe jo kompetent saç është Delina Ibrahimaj. Megjithatë siç dihet, në Shqipëri askush nuk të vlerëson për aftësinë por për faktin se sa mirë...
Kini kujdes! Gjatë festave po hidhen në treg para false, TikTok po shërben si promovim
Përveç reklamimit të prostitucionit, ku disa qendra masazhesh përdorin foto provokuese për të tërhequr djemtë, në TikTok po pëhapet dhe një tjetër fenomen. Faqe anonime kanë nisur të promovojnë aktivietin e falsifikimit të parave. "Ekspertët" kryejnë falsifikim të monedhës lekë,...
Polici Besiano ditën u heq patentat shqiptarëve, natën ecën me 260 Km/h dhe e publikon
Një qytetar ka denoncuar mbrëmjen e sotme një punonjës të Ministrisë së Brendshme i cili paguhet natyrisht me taksat e qytetarëve. Sipas denoncimit të qytetarit, polici i quajtur Besiano Lelaj, jo vetëm që thyen rregullat e qarkullimit por edhe i...
Aksident i frikshëm në Këlcyrë, Benzit i futet trau i betonit në mes
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Këlcyrë. Sipas një dëshmitari që ka dërguar pamjet pranë redaksisë sonë, shikohet se si një automjet i tipit Mercedes Benz është përplasur me një tra betoni që shërben si mbrojtëse...
Qytetari denoncon: Si më vodhën mashtruesit e Vodafone me GB e internetit
Një qytetar i indinjuar ka denoncuar ditën e sotme një vjedhje që sipas tij i është bërë nga operatori telefonik Vodafone. Sipas qytetarit kompania Vodafone i ka vjedhur GB e internetit pasi në një kohë fare të shkurtër prej vetëm...
Terrorizohen banorët, plas automati brenda pallatit në Burrel
Një ngjarje e cila ka terrorizuar banorët e një pallati ka ndodhur pak momente më parë në Burrel. Sipas dëshmitarëve që kanë dërguar videon pranë redaksisë së Joq Albania mësohet se ka plasur një automat në një shkallë pallati i...
Ekskluzive/ Identifikohet stjuardesa 24-vjeçare që humbi tragjikisht jetën në fluturimin e AIR ALBANIA
Sipas shumë dëshmive të mbërritura në redaksinë e Joq Albania mësohet se stjuardesa 24-vjeçare e cila humbi tragjikisht jetën në datë 21 dhjetor në aeroportin Stansted të Londrës ishte Greta D. E ndjera dyshohet se pësoi infarkt gjatë udhëtimit me...
Ekskluzive/ Stjuardesa 24-vjeçare e AIR ALBANIA që humbi jetën në Londër ishte shqiptare
Paraditen e sotme bazuar në lajmet e mediave angleze raportuam se një vajzë 24-vjeçare me profesion stjuardesë kishte humbur tragjikisht jetën gjatë një udhëtimi me linjën AIR ALBANIA nga Tirana në Londër. Ngjarja ka ndodhur në datë 21 dhjetor rreth...
Absurdi i kamatëvonesave, si po vidhen shqiptarët kur marrin gjoba dhe nuk dalin në sistem
Prej shumë javësh në redaksinë e Joq Albania kanë ardhur shumë raste qytetarësh që kanë denoncuar se si janë vjedhur nga shteti në rastin e marrjes së gjobave për automjetet e tyre. E thënë thjesht problemi është i tillë: qytetari...
Habiten durrsakët/ Mjeti i tonazhit të rëndë transporton objektin e paidentifikuar
Disa qytetarë në Durrës kanë filmuar një mjet të tonazhit të rëndë i cili sipas tyre po transportonte një objekt të paidentifikuar. Ata shprehen se mjeti është parë rrugës në hyrje të plazhit rreth një orë më parë. Qytetarët kërkojnë...
Skandal në Portin e Vlorës, flamuri shqiptar valëvitet i grisur
Një qytetar nga Vlora ka mbetur pa fjalë kur ka vënë re se flamuri shqiptar në një ndër portat hyrëse më të rëndësishme të vendit, valëvitet i copëtuar e i grisur. Denoncuesi shprehet se ky fakt ndodh pikërisht në Vlorën...
Çudira shqiptare/ Në 2 farmaci të ndryshme i njëjti medikament ka çmim të ndryshëm
Një qytetar ka mbetur i habitur ditën e djeshme kur ka parë me çudi se i njëjti medikament kishte çmim të ndryshëm në dy farmaci të ndryshme. Ai i habitur ka dërguar edhe fotot përkatëse nga të dyja ilaçet ku...
“Fundvit pa shpërblime”/ Manja dhe Çuçi nuk u japin pagën e 13-të policëve të shtetit dhe të burgjeve
Ulsi Majnja dhe Bledar Çuci kanë lënë edhe këto fundvit policët e burgjeve dhe ata të shtetit pa shpërblim. Ndonëse në kontratën vjetore të përfshihet edhe kjo "pagë e 13-të", kjo funksion vetëm në letër. Denoncimi vjen nga një punonjës...
Rritja e çmimeve/ Shqiptarët po hanë më pak, ulet konsumi në vend
Që nga nisja e çmimeve të çmimeve, shqiptarët nuk po shtrëngojnë vetëm xhepat por edhe barkun. Në tregje po blihen më pak ushqime. Qytetarët kanë reduktuar duke u kursyer në përditshmërinë e tyre. Sipas të dhënave nga INSTAT, bleja e...
“Shërbimi urban ku thërret qameti”/ Veliaj “përkëdhel” me 5 mijë lekë gjobë kompaninë e Nadir Çaushollit
Qytetarët që udhëtojnë çdo ditë me urban, e dinë se çfarë katrahure bëhet. Urbanë të tejmbushur, urbanë që vijnë me vonesë, urbanë akull të ftohtë në dimër e zjarr të nxehtë në verë, pa harruar dhe urbanët që bien në...
Të varur “për bukën e gojës” nga Serbia e Rusia, përse dështoi sërish mbjellja e grurit në Shqipëri?
Në afro 10 muaj luftë me Ukrainën, Rusia tregoi se së paku mund të "kërcënojë" botën me furnizimin me gas dhe me grurë. Ndikim për këtë pati edhe Shqipëria, e cila prej vitesh është e varur nga Rusia për furnizimin...
Martanesh/ Dhelpra hyn në kotecin e pulave, sheh tmerr me sy kur e kap e zonja e shtëpisë
Një dhelpër mësohet se ka hyrë brenda oborrit të një shtëpie në Martanesh për të shuar urinë, por duket se në vend të ushqimit ka gjetur belanë nga e zonja e shtëpisë. Sipas qytetarëve që kanë dërguar foton, mësohet se...
“E njëjta histori, supë për show”/ Përse Veliaj nuk ushqen këtë të pastrehë?!
Erion Veliaj mobilizoi edhe njëherë repartin e tij të kameramanëve dhe fotografëve për show-n e radhës. Kryebashkiaku shpërndahu sërish supë në një qendër sociale. Pasi mbushi pjatat, Veliaj nuk nguroi të japë mesazhe sesi duhet të kujdesemi për njerëzit në...
Mirë se vini në Shqipëri/ Burg nëse godet Berishën, ‘arrest shtëpie’ nëse i merr jetën një 17-vjeçari
Gerti Shehu, 31-vjeçari që goditi me grusht Sali Berishën më 6 dhjetor, ka më shumë se dy javë që po qendron në burg. I riu, ndonëse u dokumentua se ishte me probleme shëndetësore dhe se dyshohet ta ketë bërë pavetëdije...
Rama i “përulet” Mitsotakis, por “harroi” premtimin që u bëri shqiptarëve të Preshevës
"Më vjen keq që nuk jam pjesë e minoritetit për të festuar sot me ju"- kështu e nisi Edi Rama fjalimin e tij në Himarë teksa priti homologun grek, Kiriakos Mitsotakis, në një vizitë zyrtare. Rama i premtoi minoritetit në...
 Adrian Gurma i Sarandës “ftohet në tajare”, 700 milionë për rregullimin e një shkolle
Fushata zgjedhore po afron dhe qokat kanë filluar tashmë në të gjitha bashkitë e vendit. Natyrisht nuk kishte si të qëndronte jashtë kësaj “loje” as bashkia Sarandë e drejtuar nga kryetari i saj Adrian Gurma. Por duket se bashkitë e...
Tao Balla dhe Subashi këndojnë gjithë qejf këngën e hajdutëve
Të lodhur nga rutina e përditshme e mbushjes së xhepave me paratë e popullit, dy eksponentë të spikatur të kësaj pune, janë bërë bashkë për të kaluar disa momente të gëzuara. Bëhet fjalë për Tao Ballën dhe kryetarin e Bashkisë...
I riu shkon te lodrat e Sheshit Skënderbej, vjedh pistoletën kur shitësi nuk e kishte mendjen
Pronari i një kioske lodrash të vendosur në Sheshin Skënderbej në Tiranë ka rënë pre i një grabitjeje të çuditshme pak ditë më parë. Kioska ofron goditje me pistoletë ndaj disa kanoçeve dhe nëse i rrëzon të gjitha, lojtari mund...
Kapet ujku i madh në Lekbibaj, ra në kurth kur po i afrohej bagëtive   
Një ujk i madh është kapur nga çarqet e banorëve në Lekbibaj. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme ku sipas banorëve ujku ka rënë në një çark. Zakonisht këto kurthe vendosen në afërsi të vendit të qëndrimit të bagëtive për...
Drejtorit të OSHEE Ardian Çela i kushton “llamba” 400 MLN LEKË nga taksat tuaja
Ta fiksoni mirë këtë logo dhe drejtorin që harxhon taksat e popullit edhe për llastikë lekësh miq! Drejtori i OSHEE Adrian Çela ka hapur një procedurë prokurimi me vlerë mbi 400 MLN Lekë me TVSH për logon e OSHEE në...
Fierakët shohin tmerr me sy, bashkia “shqyen” rrugën dhe e lë në gjendje mesjetare prej dy muajsh
Një grup banorësh të lagjes “1 Maj” në Fier, në rrugën “Thoma Rrudha”, kanë kontaktuar me redaksinë e Joq Albania për një problem në lidhje me “çudirat” e Bashkisë Fier. Sipas banorëve, për 30 vjet në atë rrugë nuk ka...
“Nuk na duhen avionë”/ Shqipëria i kërkon para borxh Italisë, si gënjeu Peleshi 6 muaj më parë?
Niko Peleshi njoftoi së fundmi se Shqipëria do të marrë një borxh prej 30 milionë eurosh nga Italia. Kjo hua, sipas Peleshit do të përdoret për mbrojtjen civile, ku ndër të tjera parashikohet të blihen automjete dhe pajisje për zjarrfikësit,...
Dëmi miliona lekë/ Mbi 20 fermerëve në Roskovec u prishen serat nga moti, Bashkia nuk interesohet
Një stuhi ere e cila zgjati pak minuta, dëmtoi në disa fshatra të Roskovecit mbi 20 fermerë. Kryesisht moti i keq krijoi dëmtime duke çarë plastmaset e duke prishur strukturat e serave. Gjatë kohës së stuhisë, një pjesë e mirë...
Rama nuk heq dorë nga “tekat e tij”: Do të miratojmë amnistinë fiskale për emigrantët
Edi Rama duket se nuk ka ndërmend të heq dorë nga legalizimi i parave të emigrantëve. Deri në 2 milionë euro është kufiri që qeveria shqiptare do të pranojë të regjistrojë si para të justifikueshme nga puna në të zezë....
Peticioni, “një copë letër” për deputetët/ Nga 42 të dorëzuar në Kuvend, vetëm një u miratua
Të 140 deputetët që janë sot në Parlamentin shqiptar, nuk punojnë për shqiptarët. Ata duket se janë në sallën më të rëndësishme të Shqipërisë, vetëm për interesat e tyre, e jo të votuesve që u sigurojnë mandatet. Kjo tregohet qartë...
Agim Bozhiqi, ‘dëshmori’ i parë agresionit të Erion Veliajt!
Agim Bozhiqi është dëshmori i parë i rrugës 'Myslym Keta'. Ai ndërroi jetë 3 ditë më parë në kushte të paimagjinueshme. Shtëpia e Agimit ishte nën rrezen e banesave që do të prishen nga Bashkia e Tiranës, për t'i hapur...
Lënë nam gocat e Fierit/ Kapen prej flokësh e goditen me shkelma në mes të sheshit
Një grup vajzash kanë lënë nam mbrëmjen e sotme pas një sherri të dhunshëm mes tyre. Ngjarja nuk ka ndodhur në ndonjë periferi apo skutë të fshehtë të qytetit por në afërsi të qendrës. Nga pamjet e dërguara nga dëshmitarët...
Tiranë/ Aksident i rëndë te ish-Restorant Durrësi, vajza e paidentifikuar dergjet në tokë pas përplasjes nga makina
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak momente më parë në Tiranë, pranë zonës së njohur si ish-Restorant Durrësi. Nga pamjet që kanë dërguar qytetarët që kanë kaluar në ato momente, shikohet se si një vajzë e paidentifikuar gjendet e...
Kush nuk e do votën e emigrantëve?/ Kushtetuesja jep urdhër: Për 1 vit të realizohet!
Shqiptarët në emigrim janë nga të paktët popuj të Europës që u mohohet e drejta për të votuar përtej kufirit. Që nga viti 1990, nga vendi zyrtarisht janë larguar më shumë se 1.7 milionë shqiptarë. Politika, e cila ka mbetur...
Tiranë/ Shitësi i kioskës “shqyen sytë” kur sheh vjedhjen e pabesueshme që i moshuari i thinjur i bën
Video që do të shikoni në vijim mund të klasifikohet pa dyshim si një ndër më të veçantat. Ka qenë vetë pronari i një kioske në Tiranë në Rrugën e Kavajës, i cili ka mbetur pa mend kur ka parë...
“Sallat e operacionit janë të ndotura”/ A janë ndërprerë operacionet te spitali i Traumës?
"Sallat e operacioneve janë të ndotura, duhet të ndërpritet më datë 19 dhe 20 dhjetor kryerja e operacioneve". Ky është lajmi që po qarkullon në korridoret e spitalit të Traumës dhe në disa media të vendit. Burime ende jo zyrtare,...
Shqipëri 2022, harxhojmë miliona për satelitë në hapësirë por Dibra është ende në Mesjetë
Një video për të vënë duart në kokë e për të qarë me ngashërim është ajo që do të shikoni në vijim. Themi kështu pasi kjo video tregon më së miri gjendjen reale të jetesës në fshatrat e Shqipërisë. Fshati...
Lali Erit i ikën ylli i pemës në drejtim të paditur
Pak ditë më parë Erion Veliaj ndezi dritat e pemës në Sheshin Skënderbej në Tiranë. Përveç disa rrathëve shtesë që nuk dihet ku i gjeti, pema ishte thuajse identike më atë të vitit të kaluar. Megjithatë përveç mungesës së fantazisë...
1.8 mln euro investime/ Rrugët e Tiranës gropa-gropa, Veliaj ‘shtron rrugët e shtëpisë së tij’ te Kodra e Diellit
Mjafton një pikë shi dhe rrugët e lagjeve në Tiranë përmbyten. Shpesh JOQ ka pasqyruar situatën e rrugëve të painvestuara në zonat e; 5 Majit, Laprakës, Stacionit të Trenit, Selitës, Shkozës, Astirit etj. Rrugë të paasfaltuara e të lëna në...
Raqka i Korçës kopjon Lal Betonin, jep leje për pallat ngjitur me Mësonjëtoren e Parë Shqipe
Me afrimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale, i madh e i vogël kanë nxituar të përfitojnë nga “bujaria” e kryetarëve të bashkive në mbarë vendin. Duket se njëri prej tyre është edhe Sotiraq Filo, i njohur ndryshe si “Raqka”...
Blendi “i bën gonxhen” tenderit, jep 1 miliardë lekë për rikonstruksion në procedurën ku fituesi ofroi 93% të fondit limit
Blendi Gonxhja rizgjohet nga gjumi. Duket se ka filluar përsëri të fusë duart në thasët e mëdhenj me para që qarkullojnë në rastet e tenderave. Institucioni që ai drejton, DPSHTRR, ka organizuar një tender të dyshimtë me vlerë mbi 1...
Pamje të rënda nga Nikla/ Burri tërheq zvarrë me shpejtësi qenin mbi asfalt, kafshës së gjorë i përplasen këmbët në rrugë
Gjithmonë e më tepër ngjarjet e rënda të keqtrajtimit të kfashëve në Shqipëri vazhdojnë e rriten me shpejtësi. Shqiptarët duket se kanë një mani të veçantë për t’i tërhequr kafshët zvarrë nëpër rrugë. I tillë është edhe rasti që do...
Rrugët plot me të pastrehë, Erion Veliaj i jep 700 milionë Hekuran Hoxhës për shkollë biçikletash
Tirana përveçse qyteti europian i sportit me pengesa sa herë bie pak shi, është gjithashtu edhe qyteti i paradokseve të mëdha. Përditë në redaksinë e Joq Albania vijnë foto nga persona të pastrehë që flenë në rrugë të ndryshme të...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit