Sport
CEO i Atleticos: Dihet tashmë, gjyqtarët detyrohen të mbështesin Real Madridin
Real Madrid fitoi ndaj Atleticos me shifrat 3-1 në çerekfinale të Kupës së Spanjës pas një ndeshjeje plot emocione dhe luftë sportive. Gjithsesi, një karton i kuq i munguar për Dani Ceballos në minutën e 71-të ka krijuar polemika të...
VIDEO/ Legjenda e MMA-së, Konor MekGregor përplaset nga një makinë
Ish-kampioni i MMA-së, Konor MekGregor, është përplasur nga një makinë teksa i jepte biçikletës. Gjendja e tij shëndetësore duket e mirë dhe pa probleme, teksa u shpreh se aftësitë e tij në dyluftime kanë bërë të mundur që ai të...
Al Nasr nuk u kualifikua në finalen e Superkupës/ Trajneri i skuadrës fajëson Ronaldon
Cristiano Ronaldo nuk arriti të gjente rrjetën dhe Al Nasr nuk arriti të mundte Al Ittihad, i cili fitoi 3-1, për të rezervuar biletën për në finalen e Superkupës së Arabisë Saudite. Romarinho hapi rezultatin 15 minuta pas ndeshjes nga...
Tradhti në shtëpinë e Schumacher/ Një mik i bëri foto fshehurazi dhe tentoi t’i shiste në gazeta
Për Michael Schumacher, viktimë e një aksidenti shumë të rëndë në ski më 29 dhjetor 2013, informacionet janë të pakta, pasi vetë familja ka dashur që të mos flasë. Vetëm anëtarët e familjes dhe shumë pak miq të ngushtë, si...
Tjetër “furtunë” e madhe në Torino, Juventusi me një këmbë në Serie B?
"Ka një ajër të keq në Romë. Të ftohtë dhe depërtues”, kështu hapet edicioni i sotëm i gazetës “Tuttosport”, që duke u ndalur në çështjen e ndërlikuar ligjore që preku Juventusin, nënvizon sesi në pjesët e prokurorisë federale po fryjnë...
Pas arrestimit, Dani Alves-in e lë gruaja/ Modelja fshin të gjitha fotot me futbollistin
Duket se dashurisë së made të Dani Alves me Joana Sant i ka ardhur fundi. Spanjollja, e cila është një modele e njohur në vendin e saj është e martuar me futbollistin ndërkombëtar brazilian, i cili tashmë ndodhet në burg...
Lojtarët më të shpejtë në botë, në listë edhe ylli i Kombëtares sonë
Prestigjiozja Spanjolle, “Marca”, ka publikuar lojtarët më të shpejtë në botë, teksa ndoshta për herë të parë në histori, Shqipëria përfaqësohet nga një emër në këtë listë. Ai është ylli i Chelseas, Armando Broja, i cili ka mundur të vrapojë...
“Juventusi gënjeu për marrëveshjen me ne”, Dybala tregon prapaskenat e skandalit të rrogave
Juventusi nuk ka dalë ende nga shënjestra e drejtësisë. Bardhezinjtë u dënuan plot 15 pikë nga gjykata sportive, por së fundmi një tjetër akuzë është bërë e ditur në lidhje me parregullsitë financiare të bardhezinjve. Dyshohet se lojtarët dhe klubi...
Arrestimi i Dani Alves/ Flet vëllai: Ka rënë në kurth!
“Ka rënë në një kurth”, kështu është shprehur Ney, vëllai i Dani Alves, i cili është plotësisht i bindur se futbollisti është i pafajshëm për sulmin e dyshuar seksual për të cilin akuzohet. Ney ka këmbëngulur në pafajësinë e Alves...
Dy beteja “gladiatorësh”, hidhet në Zvicër shorti i gjysmëfinaleve të Ligës së Kombeve
Është hedhur ditën e sotme shorti i gjysmëfinaleve të Ligës së Kombeve, një turne dytësor, që zëvendëson miqësoret e shumta, por që dhuron edhe përballje “titanësh” shumë të bukura. Holanda, Spanja, Kroacia dhe Italia janë skuadrat që kanë arritur të...
VIDEO/ Shakira nuk shkonte aspak mirë me vjehrrën, u kacafytën në rrugë dhe Pique bëri “sehir”
Gerard Pique e ka lënë futbollin, por është më shumë se kurrë në vëmendjen e publikut dhe medieve. I gjithë ky lëmsh mediatik vjen për shkak të ndarjes pas disa vitesh lidhje me këngëtaren Shakira, teksa çifti kanë edhe dy...
“Me ço te Chelsea ose Bayern, në të kundërt largohu”, ultimatumi që Ronaldo i vendosi agjentit Mendes
Cristiano Ronaldo vendosi të nisë një aventurë të re jashtë arenës së madhe të futbollit evropian, duke u transferuar në Arabi tek Al Nassr me një pagë prej 200 milionë eurosh në sezon, që përbën një rekord absolut në historinë...
Erdogan jep shpërblim për ta kapur, ish-basketbollisti: FBI më tha se mund të më vrasin, kam frikë për jetën time
Enes Kanter është një nga basketbollistët më të njohur turq, por në javët e fundit qeveria e presidentit Ergodan e ka shpallur si armik dhe ka ofruar 500 mijë euro për këdo që ndihmon në kapjen e ish-lojtarit të NBA....
VIDEO/ Mbappe kopjon portierin e Argjentinës, feston duke vendosur trofeun para organit gjenital
Kylian Mbappe mund të mos e konsiderojë si mik portierin e Argjentinës, Emiliano Martinez, por me siguri duket se ka mësuar se si të festojë nga fituesi i Kupës së Botës. Martinez shkaktoi polemika në festimet pas finales së Kupës së...
“Ai ishte më i fortë se unë”, zbardhet dëshmia e 23-vjeçares së përdhunuar nga Dani Alves
Legjenda e Barcelonës dhe Brazilit, Dani Alves, u arrestua të premten e kaluar, pas denoncimit të një vajze 23-vjeçare, e cila pretendon se është përdhunuar nga lojtari në ambientet e një lokali nate në Barcelonë më 30 dhjetor 2022. “El...
E ka “dredhur” tre herë me dëshminë, Dani Alves pritet të dënohet me rreth 12 vite burg
Në rast se shpallet fajtor për akuzën e përdhunimit, Dani Alves do të dënohet me 12 vite burg. Ai akuzohet nga një vajzë 23-vjeçare për sulm seksual në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor të vitit të shkuar....
Mesazhi i gruas së Dani Alves pas arrestimit: Kam humbur dy shtyllat e jetës sime!
Joanna Sant është duke kaluar ditët më të këqija të jetës së saj. Një javë më parë ajo humbi nënën e saj dhe vetëm dje pa bashkëshortin e saj, Dani Alves, të arrestohej, pasi u akuzua për një sulm seksual...
“Nuk iki, në këto situata duhet të tregohesh burrë”, Allegri flet për herë të parë pas dënimit me 15 pikë
Massimiliano Allegri është juventini i parë, që flet publikisht pas dënimit të djeshëm nga gjykata me 15 pikë penalizim në renditje për mashtrimet me likuiditetin dhe audiot e bisedave të drejtuesve. Trajneri i Juventusit ka folur para ndeshjes me Atalantën,...
Dani Alvesh në burg, gruaja nxiton t’i dalë në krah: Femrat e ngacmonin në praninë time, burri im është i respektueshëm
Një nga lojtarët më të mirë të dekadës së fundit, Dani Alves, është arrestuar ditën e djeshme nën akuzën e ngacmimit seksual në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor të vitit të shkuar. Ai është akuzuar nga një...
“Tronditet” Juventus! Federata Italiane u heq 15 pikë për mashtrimet financiare
Juventusi është tronditur nga vendimi i Komisionit të Apelit pranë Federatës Italiane të Futbollit. Bardhezinjtë janë dënuar me -15 pikë pasi hetimet zbuluan mashtrimet financiare të kryera për të fryrë artificialisht të ardhurat në pasqyrat financiare. Me këtë dënim juventinët...
FOTOT/ Alvares çmendet pas fitores së City! Heq tutat dhe lëviz me bokse në fushë
Sulmuesi i Manchester Cityt, Julian Alvarez, e krahasoi veten me legjendën e bamirësisë Speedo Mick teksa “dhuroi” pantallonat e shkurtra gjatë një ndeshje futbolli. Pas fitores së Cityt kundër Tottenham mbrëmë (19 janar), Alvarez iu drejtua një tifozi dhe në vend që...
“Hiqe atë vath o shok”, batutat mes Ronaldos dhe Ramosit para miqësores së luksit
Cristiano Ronaldo tregoi edhe një herë se ka ende për të dhënë në futboll, pavarësisht se është larguar nga arena e madhe e futbollit. Portugezi u shpall lojtari i ndeshjes në mbrëmjen e djeshme ndaj PSG, me Ronaldon, që ishte...
Dani Alves në telashe të mëdha, arrestohet nga policia e Barcelonës
Ish-ylli i Barcelonës, njëkohësisht futbollisti me më shumë trofe të fituar në histori, është arrestuar mëngjesin e sotëm nga policia spanjolle. Dani Alves akuzohet për një sulm seksual ndaj një vajze në kohën kur ai po argëtohej në një klub...
“Bukur të shoh disa shokë të vjetër”, Ronaldo kthehet me dopietë dhe poston foto me Messin
Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi u përballën mbrëmjen e djeshme në një ndeshje miqësore në Rijad të Arabisë Saudite, që rezultoi të dhuronte shumë spektakël në stadiumin e mbushur plot e përplot.  Ronaldo ishte kapiten i skuadrës së Rijad, që...
Rregulli i ri në futboll, arbitrat do të shpjegojnë vendimet direkt me mikrofon për gjithë stadiumin
Arbitrimi është në evolucion e sipër dhe së fundmi një tjetër risi do të prezantohet në Botërorin e klubeve gjatë vitit të ardhshëm. Arbitrat do të shpjegojnë vendimet e tyre direkt pas marrjes në mikrofon, ku mund ta dëgjojë i...
“Në Itali ose te Brazili”, miku i ngushtë zbulon të ardhmen e Zidane në stol
Një nga trajnerët më të mirë të futbollit në vitet e fundit, Zinedin Zidane, është i papunë prej kohësh, por muajt e fundit përflitet shumë për një rikthim të tij në arenën e madhe të futbollit, të cilën me Real...
Haaland nuk ka dyshime: Gjëja më e rëndësishme në jetë për mua është gjumi
Erling Haaland, një nga lojtarët më të mirë në botë, ka shumë gjëra për të bërë në ditën e tij, por rëndësinë më të madhe ja jep një nevoje të madhe fiziologjike, gjumit. Ai shprehet se i kushton shumë rëndësi...
Ka mbiemrin Ibrahimoviç/ Bayern Munich nënshkruan më 17-vjeçarin shqiptar
Skuadra gjermane e Bayern do të ketë në ekip një Ibrahimoviç shumë special. Ai është vetëm 17-vjeç dhe quhet Arijon Ibrahimoviç. I riu është me origjinë shqiptare, ekzaktësisht nga qyteti i Prizrenit. Skuadra gjermane ka nënshkruar më të riun shqiptar...
“E turpshme që e çuam në shtesë ndaj Francës”, Scaloni: Unë trajner i Spanjës? Pse jo?
Ndoshta pa qëllim ja ka marrë skenën Messi, por Lionel Scaloni ishte arkitekti i asaj skuadre me atë grinte të jashtëzakonshme pa shumë emra të mëdhenj, por me shpirtin e duhur për t’i shkuar në fund një kompeticioni si Kupa...
Gjesti fisnik/ Mori 100 milionë euro nga Chelsea për Mudryk, presidenti i Shakhtarit i jep 25 milionë ushtarëve ukrainas
Mykhailo Mudryk u transferua vetëm para pak ditësh nga Shakhtar Donetsk te Chelsea për plot 100 milionë euro, 70 prej të cilave do të paguhen në formë të menjëhershme, plus 30 milionë të tjera në formë bonusi. Presidenti i klubit...
“Boll më, Ronaldo duhet të kuptojë se nuk është 25 vjeç”, Cantona shpërthen ndaj portugezit
Ronaldo është tashmë pjesë e Al Nassr në Arabinë Saudite, teksa largimi i bujshëm nga Manchester United me një intervistë, që krijoi shumë polemika, nuk është harruar ende. Një nga legjendat e “Djajve të Kuq”, Eric Cantona, ka komentuar së...
Barcelona fiton Superkupën e Spanjës, humbje e thellë për Real Madrid
Barcelona ka fituar mbrëmjen e sotme Superkupën e Spanjës në finalen përballë Real Madridit. Katalanasit nën drejtimin e Xavit arritën të shënojnë tre gola në stadiumin “King Fahd Stadium“ ndërsa madrilenët u mjaftuan me një gol të Benzema në minutat...
FIFA nis hetim kundër Argjentinës për finalen e Kupës së Botës
Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka nisur procedurat disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Argjentinës për sjellje të pahijshme të lojtarëve dhe shkelje të lojës së ndershme në finalen e Kampionatit Botëror. Në finale, Argjentina mundi Francën me penallti në...
Finalja e Kampionatit Botëror, FIFA nis hetimet për kombëtaren e Argjentinës
Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka nisur një hetim disiplinor ndaj lojtarëve dhe stafit të kampionëve të botës, Argjentinës, për sjellje të pahijshme dhe thyerje të lojës së ndershme në finalen e fituar të Botërorit ndaj Francës me penallti, pas...
Miqësorja Messi-Ronaldo/ Arabët nxjerrin biletën e veçantë në ankand, çmimi shkon 2.7 milionë dollarë
Më 19 janar PSG do të luajë një miqësore me lojtarët më të mirë të dy klubeve më të mëdha arabe, Al Hilal dhe Al Nassr. Në këtë përballje do të kemi për të parë pas tre vitesh dhe ndoshta...
Del në ankand fanella e Kobe Bryant, ja sa do të shitet
Shtëpia e ankandeve Sotheby's shpreson të shesë një fanellë ikonë të legjendës së basketbollit Kobe Bryant, për pesë deri në shtatë milionë dollarë. Kujtojmë se Bryant u vra në një aksident me helikopter në vitin 2020, Një çmim i tillë...
Jo vetëm Ronaldo në Arabi, Al Hilal bën ofertën rekord për transferimin e Messit
Lindja e Mesme kërkon të marrë organizimin e një tjetër Kupë Bote. Është Arabia Saudite, ajo që e do me çdo kusht këtë prestigj të madh, pikërisht për atë të vitit 2030. Për këtë qëllim, arabët kanë nisur mbledhjen e...
Shkatërroi ekranin e VAR-it, Cavani: Nëse më dënojnë mua, arbitrin duhet ta fusin në burg
Eliminimi i Uruguait nga Botërori që në fazën e grupeve u shoqërua më shumë polemika për shkak të vendimeve të gjyqtarit të ndeshjes së fundit me Ganën, i cili nuk i dha dy penallti latinëve, që pas analizimeve të specialistëve,...
Shpërfilli Zidanen/ Le Graet tërhiqet si president i Federatës Franceze pas akuzave për ngacmim seksual
Komiteti Ekzekutiv i Federatës Franceze të Futbollit u mblodh ditën e sotme në mënyrë urgjente dhe vendosi pezullimin e përkohshëm të Noel Le Graet nga detyra e tij si president. Mediat franceze raportojnë se Le Graet do të bëjë një...
VIDEO/ Bellingham në aeroport pa pasaportë, fluturimin me ekipin ia shpëton… mami
Fakti se je një nga lojtarët më të mirë në botë, nuk do të thotë se nuk ke nevojë për mamin. Ky është mesazhi që me siguri tashmë e ka të qartë ylli i kombëtares së Anglisë, Jude Bellingham. Klubi...
Dyshime nëse do të aktivizoje Ronaldon, Portugalia prezanton trajnerin e ri
Që në momentin kur Fernando Santos vendosi të lërë në stol Cristiano Ronaldon, stoli i Portugalisë u kthye në një çështje të nxehtë. Pas eliminimit nga Maroku në Botëror, federata portugeze vendosi të ndahet me trajnerin, i cili e nxori...
Kryeministri “fut hundët” edhe te Kombëtarja, Duka: Mbrëmë trajneri i ri darkoi me Ramën
Mesa duket përfshirja e kryeministrit Edi Rama është shtrirë edhe në drejtimin teknik të Kombëtares. Ditën e sotme në krye të stolit është zyrtarizuar braziliani Sylvinho, i cili do të asistohet nga ndihmësit e tij, Zabaleta dhe Dorivo. Në konferencën...
Duka i kërkon kualifikimin në Europian, prezantohet Sylvinho: Do të bëjmë punë të mirë
Ditën e sotme në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është prezantuar trajneri i ri i Kombëtares, Sylvinho. Braziliani ka marrë zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Fillimisht fjalën e tij e ka mbajtur presidenti i Federatës, Armand Duka, i cili...
Presidenti i Federatës Franceze: As nuk do t’ia hapja telefonin Zidanes, le të kërkojë kombëtare tjetër
Didier Deschamps vetëm para pak ditësh rinovoi kontratën e tij si trajner i Francës deri në vitin 2026. Në medie ishte përfolur shumë largimi i mundshëm i ish-mesfushorit dhe ardhja në krye të stolit e legjendës së Francës dhe Real...
Shtyhet ëndrra e Zidane, Deschamps në krye të Francës deri në Botërorin e ardhshëm
Kishte shumë dyshime, por tani jo më. Didier Deschamps do të vijojë në krye të kombëtares së Francës edhe për tre vite të tjera, ku të paktën në letër do të drejtojë skuadrën në Europianin dhe në Botërorin e radhës....
“Rusia bleu ndeshjet e Botërorit, Spanja u urdhërua të humbte”, deklarata e bujshme e yllit të futbollit rus
Kur ende Argjentina po shijon fitoren e madhe të Kupës së Botës së këtij viti, një nga ish-futbollistët legjendarë të Rusisë, Andrei Kanchelskis, ka lëshuar akuza të rënda për evenimentin e 4 viteve më parë, që u organizua në Rusi....
Lotët e fundit të gëzimit, si Vialli festonte si i çmendur dhe përqafonte Mancinin në triumfin e Italisë
Lajmi i trishtë i vdekjes së Gianluca Viallit erdhi paraditen e sotme në Itali dhe pushtoi gjithë kombin italian dhe futbollin botëror, pas luftës me kancerin e pankreasit. Ai ndërroi jetë paraditen e sotme në një spital në Londër. Në...
Futbolli evropian në zi/ Luftoi prej kohësh me sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta Gianluca Vialli
Legjenda e futbollit italian, Gianluca Vialli, është ndarë nga jeta paraditen e sotme në një nga spitalet e Londrës në Britaninë e Madhe, në moshën 58-vjeçare. Ish-sulmuesi i Chelseas e Juventusit vuante prej më shumë se katër vitesh nga kanceri...
Georgina i nxjerr punë Ronaldos, dyshja shkelin ligjin në Arabinë Saudite
Pak ditë më parë Cristiano Ronaldo u prezantua te klubi arab Al Nassr, në një ceremoni madhështore ku merrnin pjesë fëmijët dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez. Ronaldo do të nisë aventurën e tij të re së bashku me fëmijët dhe...
Aludimet për krisje të marrëdhënies me Ronaldon/ Georgina poston foton e disa viteve më parë
Ditët e fundit është aluduar se marrëdhënia e Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez po kalon një krizë. Po ashtu u tha se shkak për këtë u bë transferimi i Ronaldos te skuadra e Arabisë Saudote. Por Georgina Rodriguez duke lexuar...
VIDEO/ PSG pret me festë spektakolare Lionel Messin, por mungon Kylian Mbappe
Lionel Messi u kthye në stërvitje në Paris Saint-Germain me një pritje të spektakolare nga klubi, por bashkëlojtari Kylian Mbappe humbi mundësinë për të uruar argjentinasin për fitimin e Kupës së Botës. Sulmuesi francez dhe bashkëlojtari Ashraf Hakimi janë në...
Nuk i aktivizoi djalin në Botëror, trajneri i Amerikës denoncohet pas 22 vitesh nga nëna e Reynës për dhunë ndaj gruas
Trajneri i kombëtares së Amerikës Gregg Berhalter, 49 vjeç, është denoncuar së fundmi për incident që ka ndodhur me ish-partneren e tij në vitin 1991, kur ai ishte vetëm 18 vjeç dhe studionte në vitin e parë në Universitetin e...
“Hapeni kur unë të mos jem më”, çfarë fsheh Pele në dollapin e mbyllur prej 40 vitesh
Bota e futbollit është në zi pas vdekjes së legjendës së fubollit, Pele. Braziliani që cilësohet si më i miri i të gjitha kohërave, jetën e tij e ka patur të rrethuar plot me mister. Një mister është ai i dollapit të...
E kritikuan se bëri selfie pranë trupit të pajetë të Pele/ Reagon Infantino: Foton ma kërkuan…
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino tha se ishte i tronditur nga kritikat që mori për mungesë respekti, për faktin se bëri selfie arkivolit të Pele, gjatë ceremonisë së homazheve në Brazil. Në foton që Infantino bëri dhe postoi në Instagram...
VIDEO/ Messi kthehet si kampion bote te PSG-ja, shokët dhe stafi e presin me një çmim të dedikuar
Pasi festoi për disa ditë triumfin në Kupën e Botës, Leo Messi është kthyer si një kampion te PSG-ja. Ditën e sotme ai ka zhvilluar stërvitjen e parë për këtë vit të ri, si lojtari i fundit që kthehet në...
VIDEO/ Ronaldo bën gafën e rëndë në prezantimin te Al Nassr, “tërbohen” tifozët
Cristiano Ronaldo u prezantua ditën e djeshme në Arabinë Saudite, ku ka firmosur kontratë për dy vite me klubin e Al Nassr dhe do të marrë një pagë prej plot 200 milionë eurosh në sezon, shifër e frikshme dhe rekord...
Ronaldo dhe Georgina po divorcohen? Kanë filluar të postojnë foto veç brenda avionit privat 30 mln euro
Fotot dhe videot e postuara në rrjetet sociale nga Ronaldo dhe Georgina nga udhëtimi i tyre drejt Arabisë Saudite i shtuan zërat se ata janë duke përjetuar një krizë në marrëdhënien e tyre. Ronaldo ka postuar një video në instagramin...
Nga selfie e Infantinos te buzëqeshja ‘vesh më vesh’ e vajzës së Pele/ Çfarë nuk u pa nga ceremonia mortore e ‘mbretit’ të futbollit
Nuk është "një moment i trishtuar" siç e quajti shefi i FIFA-s, Gianni Infantino. Për disa dhe për veten e tij, pelegrinazhi popullor në trupin e Peles, në stadiumin e Santos, shkaktoi reagime të forta. Mijëra njerëz erdhën në stadium...
Shtyhet dasma madhështore/ Kriset marrëdhënia e Ronaldos me Georginën? Detaji që ngre dyshimet
Pas Rolls Royce ultra luksoze, me vlerë më shumë se 280 mijë euro, që Georgina Rodriguez i bëri dhuratë të dashurit të saj Cristiano Ronaldo, shumë besuan se ky është një nga çiftet më të dashur. Mirëpo, së fundmi disa...
Zyrtare! Zgjidhet trajneri i ri i Kombëtares shqiptare, firmos kontratë 18 mujore
Tashmë është zyrtare! FSHF ka konfirmuar se braziliani është trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Në njoftimin publikuar në faqen zyrtare, FSHF bën me dije se Silvinjo do të firmosë një kontratë 18-mujore. 48-vjeçari do të zëvendësojë Edi Rejën, të...
Zyrtare/ Më 9 janar prezantohet trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, kush është Silvinjo Mendes?!
Tashmë është zyrtare, në stolin e Komtares do të ulet një trajner brazilian, duke i dhënë fund traditës italiane. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur marrëveshjen me trajnerin Sylvio Mendes Campos Júnior. Trajneri 48-vjeçar pritet të mbërrijë në Tiranë së...
Dalin pamjet/ Brazilianët prekin trupin e Pele, i japin lamtumirën e fundit
Në Brazil, po i japin lamtumirën e fundit, legjendës së futbollit, Pelê. Në stadiumin e ekipit të Santos, “Vila Bolmiro”, që prej orës 14:00 me orën tonë janë hapur dyert për lamtumirën e legjendës që ndërroi jetë dy ditë para...
VIDEO/ Udhëtimi i fundit i “Mbretit”, nisin nderimet për Pele në stadiumin e klubit të Santos
Kanë nisur mëngjesin e sotëm homazhet për ndarjen nga jeta të një prej futbollistëve më të mirë të historisë, Edson Arantes Do Nashimento “Pele”. Trupi i pajetë i tij në orët e para të mëngjesit është dërguar në stadiumin e...
U dehën për Vit të Ri në një lokal ku kishte edhe femra, Irani arreston disa futbollistë
Mbrëmjen e djeshme në kryeqytetin e Iranit, Teheran, disa futbollistë janë arrestuar për një arsye, që duket shumë e çuditshme në një vend si Shqipëria dhe pjesa më e madhe e globit. Ata kanë rënë në prangat e policisë, pasi...
Çfarë po ndodh me Michael Schumacher, është ende gjallë?
Kanë kaluar nëntë vjet që nga aksidenti i Michael Schumacher në Alpe. Që nga viti 2013 është shkruar shumë për shëndetin e tij. Por cila është e vërteta në realitet? Pyetja e mësipërme është e vështirë për t'iu përgjigjur. Nga...
“Makineritë” e golave në këtë vit kalendarik, Kylian Mbappe vendos diktatin
Ky vit 2022 mund të konsiderohet si ai kur Mbappe vuri firmën e tij në emrat e mëdhenj të këtij sporti. Ylli i PSG dhe Francës, nuk e fitoi Kupën e Botës, por tregoi se është një “makineri” golash dhe...
FOTOT/ Ronaldo kërkon shërbëtorë për vilën e tij në Portugali dhe jep 6 mijë € në muaj
Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez kanë publikuar një njoftim për të gjetur një shërbëtore, një kuzhiniere dhe dy punonjës të tjerë për vilën e tyre të re . Futbollisti i famshëm së bashku me të dashurën e tij dhe pesë...
Cristiano Ronaldo firmos kontratën me klubin e Arabisë Saudite, ja sa do paguhet
Cristiano Ronaldo ka nënshkruar për skuadrën e Arabisë Saudite Al-Nassr një kontratë të bujshme që do ti sigurojë atij 200 milionë euro në sezon. “Marrëveshja e Ronaldos mendohet të jetë për shtatë vjet, me superyllin portugez që do të luajë...
Pele vdiq, por mamanë e ka gjallë! Zbulohet arsyeja pse ajo nuk shkon dot në varrimin e të birit
Legjenda e  futbollit, Pele, ndërroi jetë pasditen e djeshme në moshën 82-vjeçare në San Paulo. Ai ka lënë pas 7 fëmijë, por sëbashku me ta edhe mamanë e tij 100 vjeçare, e cila nuk do të marrë pjesë në varrimin...
Pse Pele nuk luajti kurrë për një klub evropian? Zbulohet dokumenti që i “mbylli derën” ofertave marramendëse
Gjatë karrierës së tij, Pele mori oferta për të luajtur nga Real Madrid, Napoli, Inter dhe ekipe të tjera evropiane. Por ai nuk u përpoq kurrë që të bëhej pjesë e tyre. Vetë Pele ka deklaruar në biografinë e tij...
Tre martesa, shtatë fëmijë dhe shumë dashuri/ Dobësia e Pele për gratë
Kur një gazetar e pyeti Pele nëse fama e tij mund të krahasohej me atë të Jezu Krishtit, ai u përgjigj: “Ka pjesë të botës ku Jezu Krishti nuk është aq i njohur.” Pele u bë një simbol jo vetëm në...
Një nga më të mirët e historisë, sa pasuri trashëgoi Pele te familjarët e afërm të tij
Një nga futbollistët më të mëdhenj të historisë, Pele, humbi jetën ditën e djeshme pas rreth dy javësh në gjendje të rëndë për shkak të disa sëmundjeve, më e rënda kanceri i prostatës. “Mbreti” ka lënë pas një pasuri të...
Federata zgjedh brazilianin, Sylvinho pritet të jetë trajneri i ri i Shqipërisë
Presidenti i FSHF-së, Armand Duka para disa ditësh bëri me dije se Edy Reja dhe stafi i tij nuk do të rinovojnë me Kombëtaren e Shqipërisë, duke konfirmuar kështu zyrtarisht ndarjen me italianin. Deri më tani kanë qarkulluar disa emra,...
Homazhe në stadiumin ku shkroi historinë, gjithë detajet nga përcjellja e Pele në banesën e fundit
Një nga më të mirët që ka parë futbolli, Pele, ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në moshën 82-vjeçare për shkaqe shëndetësore, pas më shumë se dy javësh i shtruar në një spital në Brazil. Ai iku, por gjithnjë do...
Mbreti i futbollit, Pele’, mbyll sytë përgjithmonë në moshën 82-vjeçare
Bota e futbollit është në zi: Pele ka ndërruar jetë duke mbyllur përgjithmonë sytë në moshën 82-vjeçare. Pele u nda nga jeta pas një beteje të gjatë me kancerin e zorrës së trashë. Muajin e fundit ai ishte shtruar në spital...
VIDEO/ “Tërbohet” Guardiola, shqelmon shishen dhe godet pjesëtarin e stafit të Leeds
Manchester City i Pep Guardiolas mundi të fitojë dje me shifrat 1-3  në transfertën ndaj Leeds United në një ndeshje të cilën miqtë e dominuan thuajse gjatë gjithë kohës. I pari shënoi Rodri e më pas dopieta e Haaland pas...
Dhoma ku qëndroi Messi në Katar do të bëhet ‘Muze’!
Lionel Messi shkroi historinë në Katar dhe dashuria për të manifestohet në çdo mënyrë. Me fitimin e trofeut, superylli argjentinas u bë, me marrëveshje të përbashkët, futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Nderimet ndaj tij janë të pafundme...
Chelsea “çmendet” pas Fernandez, i jep Benficës plot 127 milionë euro në këmbim të talentit
Enzo Fernandez është një nga zbulimet e mëdha të Botërorit. Talenti argjentinas arriti të zërë vendin e titullarit dhe në fund u shndërrua në një nga lojtarët e pazëvendësueshëm të trajnerit Scaloni te kampionët e botës. Ylli i Benficës tashmë...
VIDEO/ Në Afrikë ndodh gjithçka, lojtarët shtrihen në tokë dhe lejojnë kundërshtarin të shënojë
Nëse i keni ndjekur në videot që mund t’ju rastisin nëpër rrjetet sociale, afrikanët kanë një mënyrë unike për të luajtur futboll, që ndryshon shumë nga europianët apo amerikano-latinët. Ata bëjnë disa lëvizje të veçanta, por jo vetëm. Ata e...
Ronaldo tek Al Nassr e kryer, arabët planifikojnë vizitat mjekësore të portugezit
Transferimi i Cristiano Ronaldos te Al Nassr është thuajse i kryer. “CBS” raporton se marrëveshja është më pranë se asnjëherë më parë. I njëjti burim shton se klubi më i madh arab ka skeduluar vizitat mjekësore për yllin portugez, që...
“Benzema ishte gati, Franca e përzuri”, shokut të ngushtë i yllit madrilen zbulon prapaskenën e bujshme
Karim Djaziri, ish-agjenti dhe shok i ngushtë i Karim Benzema ka hedhur bombën në një intervistë të dhënë në mbrëmjen e djeshme. Ai shprehet se fituesi i “Topit të Artë” nuk kishte një dëmtim aq serioz sa u shit nga...
VIDEO/ Kanceri iu përhap edhe në zemër, Pele në çastet e fundit të jetës! Iu thotë lamtumirë miqve
Pele, i cili prej disa ditësh ndodhet i shtruar në spitalin Albert Einstein në Sao Paulo, po kalon një moment të vështirë. Legjenda e futbollit botëror mësohet se ka kancer të zorrës së trashë, i cili së fundi i është...
“Po bëhet një punë e madhe”, drejtori i Al Nassr pranon operacionin e transferimit të Ronaldos
Operacioni po zhvillohet dhe kemi të bëjmë me një ndërmarrje shumë të madhe. Këto janë dy informacionet, që mediat e huaja kanë arritur të mësojnë nga një intervistë e dhënë nga drejtori sportiv i Al Nassr, Marcelo Salazar. “Ronaldo është...
“Lufta” Messi-Mbappe, Lewandowski nuk ka dyshime: Dihet kush do ta fitojë “Topin e Artë”
Kupa e Botës mbaroi dhe tashmë hapen diskutime të reja. I radhës është Topi i Artë. Lionel Messi dhe Kylian Mbappe llogaritet të jenë dy pretendentët kryesorë për ta fituar këtë çmim, teksa njerëzit janë ndarë në dy fronte. Të...
Peticioni tallës i argjentinasve/ Mbledhin firmat që francezët ‘të pushojnë së qari’
Peticionit të francezëve, të cilët mblodhën 200 mijë firma për të përsëritur finalen e kupës së botës Argjentinë-Francë, i janë përgjigjur menjëherë tifozët argjentinas. Në peticionin ku i kërkohet tifozëve francezë “të ndalojnë së qari” ata kanë mbledhur më shumë...
Francezët kërkuan anulimin e golit të Messit, Marciniak i kthen përgjigje me një foto
Szymon Marciniak, arbitri i finales së Kupës së Botës ka vendosur të reagojë ndaj kritikave të francezëve, që janë ankuar se goli i tretë i Argjentinës duhej anuluar, sepse disa lojtarë të stolit të kampionëve të botës, kanë kaluar vijën...
Kupa e Botës 2022/ Firmoset peticioni për të përsëritur finalen Argjentinë-Francë
Finalja e Kupës së Botës, e cila u zhvillua të dielën e kaluar përfundoi me fitoren e Argjentinës kundrejt Francës. Humbja la një shije të hidhur te tifozët francezë, të cilët ndihen të zhgënjyer nga rezultati final. Një përdorues i...
E pëson Nusreti/ FIFA urdhëron hapjen e hetimeve pasi hyri në fushë dhe preku kupën
FIFA u detyrua të distancohej pas trazirave për praninë e shefit të famshëm Salt Bae, emri i vërtetë i të cilit është Nusret Gökçe, në fushë pas fitores së Argjentinës në penallti kundër Francës. Në foto duket Nusreti duke mbajtur...
Kombëtarja humbet një tjetër yll pas Brojës, mesfushori i La Ligas operon sot ligamentin
Kombëtarja humbet një tjetër yll. Keidi Bare ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen e Kupës, që skuadra e Espanyolit zhvilloi ndaj Atlético Paso. Mësohet se fieraku ka pësuar një dëmtim të rëndë, duke pësuar një çarje të ligamentit...
Tifozët argjentinas nuk mjaftohen me Messin, i këndojnë si “të çmendur” edhe qenit të tij (VIDEO)
Festimet në Argjentinë për triumfin në Botëror janë të pafundme, por siç ndodh në raste të tilla, tifozët mund të bëjnë edhe gjëra që na bëjnë për të qeshur. Ky është pikërisht rasti i qenit të Messit, i cili ka...
Ylli i Brazilit dhe e fejuara e tij shtatzënë bllokohen në avion për 3 orë
Ylli i Brazilit dhe Barcelonës, Raphinha dhe e fejuara e tij shtatzënë, Taia Rodrigues mbetën të bllokuar në një avion për tre orë. Ish- mesfushori i Leeds United po përpiqej të fluturonte nga Lisbona në Barcelonë për t'u rikthyer në kohë për rikthimin...
Përkeqësohet gjendja e legjendës Pele, ka mosfunksionim të veshkës dhe zemrës
Legjenda e futbollit, Pele, vijon të jetë në terapi intensive në një spital në Sao Paolo, ku u shtrua para tre javësh për shkak të gjendjes së tij shëndetësore të përkeqësuar. Pavarësisht se ka qenë nën kujdesin e mjekëve, gjendja...
Çmenduria argjentinase/ 18 të plagosur dhe një fëmijë në koma, humbin jetën dy tifozë
Rikthimi i Kupës së Botës pas 36 vitesh në Argjentinë e ka shndërruar gjithë qytetin e Buenos Airesit në një arenë festimesh nga më të ndryshmet. Nuk ka një numër të saktë, por raportohet që rreth 5 milionë tifozë të...
Postoi foto me kupën/ Tifozët zemërohen me Nusretin: Nuk duhet ta prekësh trofeun!
Kapiteni i skuadrës së Argjentinës, Lionel Messi ishte lojtari i parë i skuadrës që mbajti në duar trofeun e Kupës së Botës. Megjithatë, ka pasur të tjerë që kanë dashur të prekin trofeun dhe të jenë pjesë e momentit historik....
VIDEO/ Të ulur në majën e autobusit, Messi me shokë për pak sa nuk pengohen nga kabulli për të rënë në tokë
Lionel Messi dhe shokët e tij, bashkë me stafin kanë mbërritur në Argjentinë në orët e para të mëngjesin me orën argjentinase, por kjo nuk ka ndikuar aspak në praninë e tifozëve. Një lum njerëzish kanë mirëpritur bardhekaltrit në aeroport...
VIDEO/ Kampionët kthehen në Argjentinë, tifozë pafund presin Messin me shokë në aeroport
Të fitojë Argjentina Botërorin është shumë më e rëndësishme se Krishtlindjet, Viti i Ri apo një festë e rëndësishme kombëtare. Populli latin e dashuron më shumë se çdo gjë tjetër këtë sport dhe fakti që stadiumet kur luante Argjentina ishin...
Video/ Tifozja seksi heq reçipetat në mes të tribunës, festoi fitoren e Argjentinës
Tifozët argjentinas si ata në stafium dhe ata në shtëpi, shpërthyen në festime të mëdha kur Gonzalo Montiel shënoi penalltinë që i dha Argjentinës trofeun e Kupës së Botës 2022 në finalen emocionuese kundër Francës. Një tifoze grua i harroi...
Foto/ Ja kush është e dashura transgjinore e Kylian Mbappe
Kylian Mbappe padyshim që është një ndër lojtarët më të mirë të botërorit 2022. Në finale me Argjentinën ai bëri tre gola duke rrëmbyer edhe këpucën e artë si golashënuesi më i mirë. Ai mund të jetë përfolur se është...
“Çmenden” mediat franceze/ Goli i tretë i Argjeninës duhej anuluar!
Mediat në Francë, po përpiqen të gjejnë çdo gjë për të lënë disi në hije triumfin e merituar të Argjentinës, në një nga finalet më të bukura të të gjithë Botërorëve. Sipas një gazete franceze, goli i tretë i Argjentinës...
Portieri i Argjentinës tregon pse e vuri dorezën e artë para organit gjenital
Emiliano Martínez, portieri i Argjentinës, i cili luajti një rol të rëndësishëm në fianle, mori çmimin e portierit më të mirë dhe e festoi atë në mënyrë sfiduese. Kupa e Botës në Katar kishte disa çaste, për të cilat do...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit